pedersen lotnisko

i

Autor: facebook/BZG - Port Lotniczy Bydgoszcz Nicki Pedersen wyruszył do duńskiego Odense, gdzie przejdzie kolejną operację

Nicki Pedersen w drodze do domu. Kto zastąpi Duńczyka w meczu z Unią Leszno?

2022-06-09 15:46

Po kontuzji Nickiego Pedersena grudziądzki GKM znalazł się w trudnej sytuacji. 45-letni Duńczyk po złamaniu miednicy w dwóch miejscach nie pojawi się już w tym sezonie na torze. Wiadomo już, kto zastąpi byłego Mistrza Świata w meczu z Unią Leszno.

Nicki Pedersen był niekwestionowanym liderem „żółto-niebieskich”. GKM już raz musiał radzić sobie bez swojego najlepszego zawodnika - w Częstochowie. Grudziądzanie przegrali wówczas różnicą 40 punktów. Na legendarnym "Smoczyku" w Lesznie Duńczyka zastąpi Norbert Krakowiak.

Trenerzy planują, aby to właśnie Norbert Krakowiak zastępował kontuzjowanego Nickiego Pedersena. Zobaczymy, jak to się sprawdzi w pierwszym meczu w Lesznie. Sztab trenerskie będzie obserwował postawę drużyny i odpowiednio reagował - mówi Marcin Murawski, prezes Zooleszcz GKM-u Grudziądz.

Jak dodaje włodarz "żółto-niebieskich" klub w miejsce Nickiego Pedersena nie będzie ściągał dodatkowych zawodników. Trener Janusz Ślączka skorzysta więc z żużlowców, którzy są dostępni w kadrze. Tutaj na pierwszy plan wyłania się postać Emila Breuma, który notuje znakomite występy w Ekstralidze do lat 24 oraz w rodzimej lidze duńskiej.

Nasi trenerzy uważają, że jest dla niego jeszcze trochę za wcześnie. Liga U-24 to jednak niższy poziom niż rozgrywki w PGE Ekstralidze. Mamy go oczywiście na uwadze, przez cały czas jesteśmy z nim w kontakcie. W każdej chwili możemy podpisać aneks do umowy. Jeżeli będzie tak potrzeba, to na pewno damy mu szansę startu w seniorskiej drużynie - informuje włodarz grudziądzkiego klubu.

Wygrana dla Pedersena

„Żółto-niebiescy” pomimo wyraźnego osłabienia zdołali pokonać na własnym torze leszczyńską Unię 50:40. Według sternika klubu - to dzięki wspólnym rozmowom na kilka dni przed ligowym meczem.

Porozmawialiśmy wspólnie o tym, czego komu potrzeba. Wszystko po to, by wesprzeć zawodników. Uważamy, że siłą, czy jakimś batem nad nimi nic nie wskóramy. Musimy im pomagać, aby byli jak najlepiej przygotowani do zawodów - dodaje Murawski.

Przed domowym spotkaniem z Unią Leszno zorganizowano również otwarte spotkanie z kibicami.

Kolejny mecz grudziądzanie odjadą już w najbliższy piątek (10 czerwca). GKM na wyjeździe podejmie Unię Leszno. Znamy już skład awizowany "żółto-niebieskich" na ten pojedynek.

Zooleszcz GKM Grudziądz:
  • 1. Krzysztof Kasprzak
  • 2. Wiktor Rafalski
  • 3. Frederik Jakobsen
  • 4. Przemysław Pawlicki
  • 5. Zastępstwo zawodnika
  • 6. Kacper Pludra
  • 7. Kacper Łobodziński

Start spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Sonda
Czy żużlowcy Zooleszcz GKM-u Grudziądz zdołają awansować do fazy Play Off?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50