budynek nowa wieś

i

Autor: Nadesłane/Urząd Gminy w Grudziądzu Wraz z budynkiem nabyto również działkę, na której znajduje się sportowe boisko

Gmina Grudziądz kupiła budynek w Nowej Wsi. W planach jest m.in. przedszkole

2022-06-09 15:18

Władze gminy Grudziądz marzą o utworzeniu nowego przedszkola. To m.in. w tym celu w Nowej Wsi zakupiony został budynek wraz z działką o powierzchni prawie 1 hektara. W tej części gminy brakuje przedszkolnych oddziałów – twierdzi wójt Andrzej Rodziewicz.

Gmina Grudziądza kupiła nieruchomość w Nowej Wsi. Dotychczasowy właściciel, czyli lokalne kółko rolnicze sprzedał budynek za 1,1 miliona złotych. Jednym z planów na wykorzystanie obiektu jest utworzenie w nim przedszkola, którego w tej części gminy bardzo brakuje.

Mamy najsłabszy wynik jeśli chodzi o dostępność do przedszkoli na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na 13 tysięcy mieszkańców raptem mamy dwa odziały przedszkolne prowadzone w Małym Rudniku - mówi wójt Andrzej Rodziewicz.

W północnej części gminy przedszkolnych oddziałów brakuje. Obecnie w Nowej Wsi trwa budowa nowej hali sportowej. Przybywa również samych mieszkańców.

Bardzo rozwija się Nowa Wieś, Świerkocin, miejscowość Mokre i sumarycznie jeżeli weźmiemy dzieci z obszaru północnego w wieku od 2 do 6 lat, które mogłyby w przyszłości skorzystać z przedszkola, to wychodzi nam 243 dzieci - wylicza wójt.

Działka w Nowej Wsi nie tylko na cele edukacyjne

Zakupiony przez gminę budynek służyć ma także lokalnej społeczności. Chociażby w celach integracyjnych.

Nie mamy chociażby w Nowej Wsi żadnego lokum, w którym mogłyby działać stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich. Na zakupiony przez nas terenie jest przybudówka, która mogłaby zostać zaadaptowana właśnie na takie cele - dodaje Andrzej Rodziewicz.

Z kolei przy samym budynku planowane jest utworzenie placu zabaw, szkolnego boiska, a w dalszej przyszłości – skate parku.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy przedszkole czy pomieszczenia dla wspomnianych stowarzyszeń i kół zostaną udostępnione lokalnej społeczności. Budynek, choć jest w dobrym stanie technicznym – wymaga prac adaptacyjnych, a te mogą dziś sporo kosztować.

Ceny po przetargowe częstokroć odbiegają od cen rzeczywistych o 30, a nawet 50 procent. To jest niedopuszczalne, wręcz niezrozumiałe. Czekamy na uspokojenie cen materiałów budowlanych i uspokojenie samego rynku - tłumaczy wójt gminy Grudziądz.

budynek nowa wieś 2

i

Autor: Nadesłane/Urząd Gminy w Grudziądzu Działka ma prawie 1 hektar powierzchni

Władze gminy budynek odkupiły od lokalnego Kółka Rolniczego z kwotę 1,1 miliona złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Janusz Steinhoff: PiS cofnie polską gospodarkę ćwierć wieku