gmina grudziadz place zabaw

i

Autor: Urząd Gminy Grudziądz Gmina Grudziądz otrzymała dofinansowania w kwocie 147 tys. zł

Gmina Grudziądz zyska nowe place zabaw

2021-10-07 15:08

Na terenie Gminy Grudziądz pojawią się nowe miejsca do zabaw dla dzieci. Place zabaw zamontowane zostaną w miejscowości Parski, Ruda i Zakurzewo.

Umowa podpisana została w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Całość zrealizowana zostanie w ramach zadania pod nazwą: „Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w miejscowości Parski, Ruda i Zakurzewo na terenie Gminy Grudziądz”.

Gdzie pojawią się nowe place zabaw?

W miejscowości Parski zaplanowano montaż: urządzeń zabawowo – sprawnościowych, elementów małej architektury. Do podstawowych elementów placu zabaw zaliczają się m.in.: bujak, zestaw zabawowy typy Małpka, huśtawka, karuzela.

ZOBACZ TEŻ - Nowe miejsce do integracji mieszkańców Gminy Grudziądz [ZDJĘCIA]

Z kolei w miejscowościach Ruda i Zakurzewo przewidziano montaż: urządzeń zabawowo – sprawnościowych, elementów małej architektury oraz urządzeń siłowni zewnętrznej. Do podstawowych elementów placu zabaw i siłowni zaliczają się m.in.: piaskownica, huśtawka, zestaw zabawowy dostosowany do osób niepełnosprawnych, surfer i twister, stojaki na rowery. Ponadto w Zakurzewie zaplanowano zadaszoną wiatę z ławo-stołami.

Gmina Grudziądz na ten cel otrzymała dofinansowania w kwocie 147 tys. zł. Całość inwestycji wyniesie 287 783,98 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 07.10 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz Izabela Leszczyna - PO) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz