nalot policja

i

Autor: Nadesłane / IAS Bydgoszcz W tle automaty, pieniądze i narkotyki

Nalot na lokal z nielegalnym hazardem w Grudziądzu! W tle automaty, pieniądze i narkotyki

2022-11-21 20:20

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia oraz Policji z Grudziądza, przeszukali lokal, w którym organizowano nielegalny hazard. Na miejscu zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych, ponad 400 g środków narkotycznych oraz niewielkie ilości marihuany i tabletek o działaniu narkotycznym.

Mundurowi, po bezskutecznym wezwaniu do otwarcia lokalu, musieli siłowo wyłamać drzwi, aby dostać się do wnętrza. Na miejscu prócz wspomnianych narkotyków i automatów do gier znaleźli również pieniądze - blisko 4 tys. zł.

Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe na zatrzymanych urządzeniach hazardowych potwierdziły, że służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności - mówi Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli maszyny i prowadzą postępowanie, którema na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za nielegalne urządzanie gier.  

Ile grozi za urządzanie nielegalnego hazardu?

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie.  Dodatkowo może skończyć się także karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

Dwie osoby usłyszały zarzut urządzania lub prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy oraz posiadania środków odurzających. Postępowanie w sprawie zatrzymanych narkotyków prowadzi grudziądzka policja - dodaje Kinga Błaszczyńska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl