narkotyki grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP Lublin U mężczyzny znaleziono 55 kg różnych narkotyków m.in. dopalaczy

Grudziądzanin miał w mieszkaniu magazyn narkotyków. Dopalacze trzymał w pralce

2022-11-14 20:48

Narkotyki i broń znaleźli policjanci w mieszkaniu u 34-latka z Grudziądza. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił na trzy miesiące do aresztu. Do zatrzymania doszło przez lubelskich funkcjonariuszy. Zabezpieczono m.in. 55 kg różnych narkotyków m.in. dopalaczy, amfetaminy i marihuany o wartości co najmniej 5 mln zł.

Sprawa swój początek miała w lipcu bieżącego roku. Wówczas operacyjni na terenie Lublina zabezpieczyli około 3 kilogramów dopalaczy. Od tego czasu funkcjonariusze prowadzili działania operacyjne i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Już w październiku przejęty został kolejny kilogram dopalaczy. W związku z realizacją zatrzymano również dwie osoby, które usłyszały zarzuty i zostały tymczasowo aresztowane - przekazuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Na tym prowadzone śledztwo się nie zakończyło. Uzyskane przez mundurowych z Lublina materiały zaprowadziły ich... do Grudziądza. Tutaj - w jednym z mieszkań policjanci z komendy miejskiej w Lublinie odnaleźli magazyn narkotyków i zatrzymali 34-letniego mieszkańca naszego miasta. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna może brać udział w rozprowadzaniu narkotyków po całej Polsce.

55 kilogramów różnych substancji

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli ogromną liczbę narkotyków.

Było to 12,5 kg amfetaminy, 40 kg dopalaczy, 3 kg marihuany oraz 40 tysięcy tabletek o właściwościach odurzających. W mieszkaniu znajdowały się też ogromne ilości nielegalnych leków, pudełka na medykamenty oraz kilkaset opakowań sterydów - wylicza policjant.

policja lublin

i

Autor: Nadesłane / KMP Lublin Narkotyki znaleziono w mieszkaniu 34-letniego mieszkańca Grudziądza

Mieszkanie służyło za przechowalnię narkotyków. W każdej szafce znajdowały się nielegalne środki lub półprodukty. Dla przykładu - amfetamina schowana było wewnątrz głośnika. Dopalacze policjanci znaleźli m.in. w lodówce i pralce.

Łącznie czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na około 5 milionów złotych - dodaje Gołębiowski.

Mieszkaniec Grudziądza w ubiegłym tygodniu został doprowadzony do prokuratury w Lublinie i usłyszał zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Mężczyzna na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061