spichlerz

i

Autor: Łukasz Piekarski Spichlerz nr 57 w Grudziądzu gotowy ma być w marcu

Na zakończenie prac w spichlerzu nr 57 przyjdzie nam poczekać. Opóźnienia do marca

2022-12-30 20:10

Miał być gotowy do końca roku, a wciąż na jego elewacji widać rusztowanie. Remont spichlerza nr 57, z którego mają korzystać grudziądzkie stowarzyszenia nadal nie jest skończony. Chodzi o prace na zewnątrz obiektu.

Opóźnia się zakończenie remontu spichlerza nr 57 w Grudziądzu. Prace, które pierwotnie miały zakończyć się w grudniu bieżącego roku zostały przedłużone. Problemem dla wykonawcy okazały się schody od strony Wisły.

Cały czas trwają prace na zewnątrz obiektu od strony Błoni Nadwiślańskich. To właśnie ten fragment tej inwestycji oraz kwestie innych prac dodatkowy, które pojawiły się w trakcie remontu spowodował konieczność aneksowania umowy - mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

W związku z nową umową termin zakończenia prac przesunięty został na 9 marca.

Przekazanie budynku do użytku ma nastąpić w kwietniu - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Miasto nie będzie nakładało na wykonawcę kar finansowych za opóźnienia.

Spichlerze w Grudziądzu odzyskują swój dawny blask

Spichlerz nr 57 to kolejny tego typu obiekt, który odzyskuje swój dawny blask. Kilka tygodni zakończyły się prace remontowe w spichlerzu przy ul. Spichrzowej 33/35. Powstało tam Muzeum Handlu Wiślanego "FLIS", które odwiedziło już kilka tysięcy mieszkańców Grudziądza oraz najbliższych okolic.

Miasto na remont spichlerza nr 57 otrzymało wcześniej dotację w wysokości 9 milionów złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Czy Donald Tusk i Jarosław Kaczyński powinni przejść na emeryturę? Politycy odpowiadają