Policja

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Grudziądz. Policjanci namierzyli i rozliczyli pirata drogowego z Rapackiego

2022-12-30 13:29

Policjanci rozliczyli pirata drogowego z ulicy Rapackiego w Grudziądzu. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami. Nie zabrakło również punktów karnych.

Trzy dni temu w sieci pojawił się zapis z videorejestratora, na którym widać jak w Grudziądzu na ul. Rapackiego kierujący pojazdem dodge RAM dopuszcza się rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Poczynania kierującego terenowym autem sklasyfikowane zostały przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Grudziądza jako niestosowanie się do znaku „linia podwójna ciągła” oraz wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany - informuje Iwona Czarnecka z KMP w Grudziądzu.

Policjanci po zidentyfikowaniu kierowcy dotarli do niego i ukarali za wykroczenia. Na mężczyznę nałożono mandaty karne w kwotach 200 zł i 5 punktów karnych oraz 1 500 zł i 15 punktów karnych.

Każdy uczestnik ruchu drogowego, który zarejestruje na swoim urządzeniu naruszenie przepisów ruchu drogowego może powiadomić o tym policję. Wystarczy przesłać nagranie lub zdjęcie na skrzynkę mailową: stopagresjidrogowej-kwp@bg.policja.gov.pl, podając datę i lokalizację zaistniałego wykroczenia, czytelne powinny być także numery rejestracyjne pojazdu sprawcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem