mopr grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Jednym z takich miejsc jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu

Można zgłosić się po świadczenia w sprawie uchodźców. Sprawdź, gdzie przyjmowanie są wnioski!

2022-04-04 13:33

W Grudziądzu działa kilka punktów, do których można zgłosić się o świadczenie w związku z udzielaniem pomocy uchodźcom z Ukrainy. Podobnie jest z miejscami, gdzie po pomoc mogą zgłaszać się sami uchodźcy.

Wszystkie świadczenia, a tych jest dużo, dla uchodźców realizowane są wyłącznie na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w godzinach pracy.

Także tam można składać wnioski o wypłatę zaświadczenia 40 złotych, które przysługuje osobom przyjmującym uciekających przed wojną Ukraińców pod swój dach. Druki należy pozostawiać w specjalnie do tego przygotowanej urnie - informuje Karol Piernicki, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

To jednak nie jedynie miejsce. Obecnie wnioski o to ostatnie świadczenie można także składać w Biurze Obsługi Interesanta przy ulicy Ratuszowej 1. Tutaj przyjmują je pracownicy BOI.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz Słomka: Orbanowi dobrze współpracuje się z Putinem