bilety Grudziądz

i

Autor: Wydział Komunikacji Miejskiej / Facebook Obywatele Ukrainy przebywający w Grudziądzu z bezpłatnej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać do 30 czerwca

Ulga dla uchodźców z Ukrainy. Do końca czerwca mają bezpłatną komunikację miejską

2022-03-31 12:53

Uchodźcy z Ukrainy będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Zgodę na to wyrazili radni podczas marcowej sesji. Ulga obowiązywać będzie do 30 czerwca bieżącego roku.

Za wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy, którzy przebywają w Grudziądzu zagłosowało 21 radnych. Z tej możliwości skorzystać mogą te osoby, które polską granicę przekroczyły po 23 lutym.

Radni w trakcie krótkie dyskusji nad uchwałą składali dodatkowe propozycje. Radny Grzegorz Klein (Prawo i Sprawiedliwość) zasugerował, by z podobnej ulgi mogli korzystać żołnierze WOT-u. Obecnie do Grudziądzu oddelegowano trzy takie osoby.

Pomagają m.in. w magazynie centralnym i innych jednostkach - poinformował prezydent Maciej Glamowski.

Jeszcze dalej postanowił pójść radny Paweł Napolski (Koalicja Obywatelska). Zaproponował by z podobnej ulgi mogli korzystać wszyscy wolontariusze pomagający przy ukraińskich uchodźcach lub w magazynie centralnym. Na tym dyskusję zakończono.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz