pijani rowerzysci grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu W trakcie akcji "Bezpieczny rowerzysta" skontrolowano 32 grudziądzkich cyklistów

Sześciu pijanych rowerzystów na grudziądzkich drogach. To efekty kolejnej akcji policjantów z drogówki

2022-04-04 13:26

W ostatni weekend policjanci grudziądzkiej „drogówki” prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. Podczas tych działań reagowali na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez kierujących jednośladem. Mundurowi ujawnili łącznie sześciu uczestników ruchu, którzy kierowali rowerem pod wpływem alkoholu.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 32 rowerzystów. Ich główne „grzechy” to jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Okazuje się jednak, że nie tylko.

W sześciu przypadkach mundurowi ujawnili cyklistów kierujących w stanie po spożyciu alkoholu za co zostali ukarani przez policjantów mandatem karnym w kwocie 2500 zł - relacjonuje Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Nie obyło się również bez wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec rowerzystów. Takich zdarzeń ujawniono 19.

Na "podwójnym gazie" byli też kierowcy samochodów

Prowadzona akcja, choć była skierowana do rowerzystów - pechowo zakończyła się także dla kierowców samochodów. W jednym przypadku 36-letni kierowca fiata miał przeszło 2,5 promila w organizmie, a w drugim 46-letni kierowca bmw miał blisko 1 promil w organizmie.

Teraz obaj odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo - dodaje policjantka.

Policja apeluje!

Należy pamiętać, że każdy użytkownik drogi, który jest pod wpływem alkoholu, stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych.

Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów jak i pieszych. Bądźmy odpowiedzialni i rozważni - kończy Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Jeśli Zachód nie zatrzyma Rosji, to go nie będzie