debata

i

Autor: Pexels Wybory odbędą się 15 października

Wybory 2023

Młodzież z Grudziądza chce poznać kandydatów do sejmu. Będzie debata na Marinie

2023-09-13 11:10

Uczniowie z Grudziądza chcą poznać kandydatów do sejmu. W tym celu organizują debatę, na której będą zadawali pytania. - Młodzież chce brać czynny udział w wyborach – twierdzi Anna Goszka, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w II LO.

Dostaną szansę na zaprezentowanie swoich postulatów. Na grudziądzkiej marinie odbędzie się pierwsza debata kandydatów w wyborach do sejmu. Pomysł wyszedł od młodzieży II LO.

Młodzież chce brać czynny udział w wyborach. Chce znać ich program wyborczy, zobaczyć ich na żywo. Jak się wypowiadają, jakie mają propozycje dla młodzieży. To jest dla nich ważne - mówi Anna Goszka, nauczyciel z II LO w Grudziądzu.

Na debacie pojawi się pięciu kandydatów. Każdy będzie reprezentował inny komitet wyborczy.

  • Mariusz Kałużny - Zjednoczona Prawica
  • Marcin Łasiński - Konfederacja
  • Beata Gurbin - Polska 2050 / Trzecia Droga
  • Katarzyna Lubańska - Koalicja Obywatelska
  • Czesława Augustynowicz - Lewica

Pytania na debatę zostały przygotowane w trzech blokach.

Pierwszy blok to jest gospodarka. Na każde pytanie każdy kandydat będzie miał minutę. Drugi blok to edukacja, a trzeci to są prawa człowieka. Na końcu każdy kandydat będzie miał czas, żeby opowiedzieć, dlaczego warto nie niego zagłosować - przekazuje nasza rozmówczyni.

O debacie z kandydatami do sejmu mówi Anna Goszka, nauczycielka z II LO w Grudziądzu. Posłuchaj:

Debata będzie otwarta dla mieszkańców Grudziądza. Odbędzie się w najbliższy piątek (15 września) o godzinie 17 na Marinie.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

R. TELUS: BRUKSELA CHCE ZDESTABILIZOWAĆ SYTUACJĘ W POLSCE