spotkanie wyscig

i

Autor: Łukasz Piekarski W grudziądzkim ratuszu odbyło się spotkanie robocze przed wyścigiem

Kolarstwo

Młodzi kolarze będą rywalizowali na drogach w Grudziądzu i powiecie. Trwają przygotowania do wyścigu

2024-03-08 9:09

Kolarskie talenty znów ścigać się będą w międzynarodowym peletonie. Na trasach wokół Grudziądza pojawią się nadzieje światowego zawodowego kolarstwa. O przygotowaniach piszemy na eska.pl.

Kolarskie talenty pojawią się na drogach Grudziądza i powiatu. Przed nami 33. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta i VI Memoriał Eugeniusza Gryndy. Wydarzenie jest na ostatniej prostej jeśli chodzi o organizację.

Mamy zatwierdzony program i plan wyścigu. Mamy także zamkniętą listę ekip jeśli chodzi o zagranicznych zawodników. Jesteśmy na etapie rekrutacji ośmiu ekip krajowych, które wezmą udział w naszej imprezie - mówi Adam Sieczkowski z ALKS Stali Grudziądz.

Znamy pierwsze ekipy, które zmierzą się o Puchar Prezydenta.

Będą to narodowe zespoły Niemiec, Belgii, Holandii i Polski. Wystąpi niemalże cały wschód. Na pewno pojawią się również duńskie ekipy, które w ostatnim czasie prezentują wysoki poziom - dodaje nasz rozmówca.

Wśród zawodników, którzy wystartują w wyścigu nie zabraknie także lokalnej reprezentacji Stali.

Ten wyścig jest wstępem do kolarstwa światowego. Zaistnienie na tej imprezie otwiera drzwi. Jako Stal mamy szeroki skład. Wystąpi 12 osób - informuje Sieczkowski.

Mówi Adam Sieczkowski z ALKS Stali Grudziądz. Posłuchaj:

Tegoroczne zmagania młodych kolarzy odbędą się w dniach od 1 do 4 maja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express cz.I - Czesław Siekierski