siatkarki stal 2

i

Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Siatkarki Stali Grudziądz zagrają w Tomaszowie Mazowieckim

Sport w Grudziądzu

Młode siatkarki z Grudziądza przed 1/4 Mistrzostw Polski! Tak wygląda terminarz rozgrywek

2023-03-28 21:27

Chcemy pokazać swoją najlepszą siatkówkę - tak przed zbliżającym się ćwierćfinałem Mistrzostw Polski Młodziczek losowanie rywalek komentuje trener Stali, Konrad Biernacki. Grudziądzanki na swój turniej wybierają się do województwa Łódzkiego.

Siatkarki z Grudziądza poznały swoje rywali w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek. Podopieczne Konrada Biernackiego zmierzą się z: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, UKS Piątka Turek oraz KS DevelopRes Rzeszów.

Teoretycznie na papierze najmocniejsze wydają się gospodynie z Tomaszowa Mazowieckiego, które są mistrzyniami województwa Łódzkiego. Ciężko jest mi jednak ocenić poziom gospodyń oraz zespołu z Rzeszowa, ponieważ w tym sezonie ani razu się z nimi nie spotkaliśmy. Dobrze natomiast znamy zespół Piątki Turek, z którym dwukrotnie zmierzyliśmy się na wrześniowym turnieju w Grudziądzu. Wówczas dwa razy z nimi zwyciężyliśmy - mówi Konrad Biernacki, trener młodziczek w Stali Grudziądz.

Grudziądzanki swój turniej rozegrają w najbliższy weekend 1 i 2 kwietnia. Do półfinału wywalczą dwie najlepsze ekipy.​

W sobotę (1 kwietnia) grudziądzanki rozegrają dwa spotkania. Pierwszy o godzinie 12 z Piątką Turek. Drugi o 16 z KS DevelopRes Rzeszów. Z kolei w niedzielę (2 kwietnia) na zakończenie zmagań w 1/4 z gospodyniami, czyli MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Konrad Biernacki ze Stali Grudziądz o szansach w 1/4 MP. Posłuchaj:

Finałowe rozgrywki, które wyłonią mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej, odbędą się w dniach 27-30 kwietnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Piotr Zieliński po meczu Polska - Albania