rosman grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Po tej inwestycji magazyn dysponuje 35 460 m2 i zatrudnia 560 pracowników

Inwestycje

Rossmann w Grudziądzu powiększył Centrum Dystrybucji. Otwarto nową halę

2023-03-28 18:39

Uroczyście otwarto rozbudowany magazyn Centrum Dystrybucji Rossmanna w Grudziądzu. Po tej inwestycji magazyn dysponuje 35 460 m2 i zatrudnia 560 pracowników.

Centrum Dystrybucji Rossmana w Grudziądzu działa od blisko 11 lat (powstało w 2012 roku). Jest zapleczem logistycznym dla drogerii zlokalizowanych w północnej Polsce. W kwietniu minionego roku rozpoczęto budowę kolejnego magazynu, która potrwała niespełna rok.

Naszym zadaniem jako logistyki jest wspieranie rozwoju firmy. Potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić jak najlepszy poziom obsługi naszych klientów. Inwestycja w Grudziądzu na pewno nam to ułatwi - mówi Rafał Makarski, dyrektor Działu Logistyki w Rossmanie.

Firma Rossmann to absolutny prekursor inwestowania w naszej strefie przemysłowej. Dziękuję za zaufanie, jakim firma 11 lat temu obdarzyła nasze miasto. Ten jeden z największych grudziądzkich zakładów pracy wciąż inwestuje. Doskonałe skomunikowanie naszego miasta powoduje, że tego typu centra mają doskonałe możliwości do dalszego rozwoju - dodaje prezydent Maciej Glamowski.

W ramach inwestycji dobudowano ponad 11 000 m2 powierzchni użytkowej.

Zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania, które zaspakajają nasze, wciąż rosnące potrzeby i spełniają wysokie wymogi ubezpieczycieli. Za nami miesiące wytężonej pracy, tym bardziej, że jednocześnie realizowaliśmy bliźniaczą rozbudowę naszego Centrum Dystrybucyjnego w Pyskowicach na Śląsku - wylicza Andrzej Podobas, kierownik Działu Inwestycji i Nowych Otwarć w Rossmannie.

Oprócz budowy nowej hali, zajęto się także obiektem, który już funkcjonuje.

Powiększyliśmy szatnię, odświeżyliśmy zaplecze socjalne, na nowo wyposażyliśmy miejsca pracy, kupiliśmy więcej roślin. Zainwestowaliśmy także w maszyny, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Mamy coraz większą flotę wózków magazynowych, a te starsze wymieniliśmy na nowe - informuje Maciej Dondelewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Grudziądzu.

Dane liczbowe:
  • Początek rozbudowy: 04.04.2022r.
  • Zakończenie prac: 20.03.2023 (uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie była już 27.02.2023)
  • Magazyn rozbudowany o 11.230 m.kw, powierzchnia po rozbudowie 35.460 m.kw
  • Dodatkowe 25 doków więcej, w sumie magazyn dysponuje po rozbudowie 62 dokami
  • Liczba miejsc paletowych 34000 (wcześniej 21000)
  • Obecne zatrudnienie ok. 560 osób

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Piotr Zieliński po meczu Polska - Albania