mks grudziadz

i

Autor: Pixabay To był I Memoriał Dariusza Głowackiego

MKS Grudziądz zagrał w memoriale Dariusza Głowackiego. Sprawdzili formę przed ligą

2023-01-23 0:29

Potrenowali przed rozgrywkami i upamiętnili jedną z legend regionalnej piłki ręcznej. W Bydgoszczy odbył się I Memoriał Dariusza Głowackiego. W stawce rywalizujących drużyn znaleźli się szczypiorniści MKS-u Grudziądz.

W bydgoskim turnieju udział wzięły cztery zespoły. Najpierw rozegrano półfinały, a później mecz o trzecie miejsce i finał.

Grudziądzanie w swoim półfinale trafili na zespół Startu Konin. Po bardzo wyrównanej grze - ostatecznie to szczypiorniści Startu zameldowali się w finale wygrywają z MKS-em 28:26. W drugim starciu AZS UKW Bydgoszcz pewnie ograł Nielbę Wągrowiec 38:20.

MKS w meczu o trzecie miejsce zmierzył się więc z występującą w eksperymentalnym składzie Nielbą Wągrowiec. W spotkaniu po obu połowach padł remis 25:25. O zwycięstwie decydowały więc rzuty karne. A w nich 8:7 lepsi byli szczypiorniści z Wągrowca.

W finale 28:21 z akademikami z Bydgoszczy wygrali zawodnicy Startu Konin.

Klasyfikacja końcowa:
  • 1. SSRiR Start Konin
  • 2. AZS UKW Bydgoszcz
  • 3. MKS Nielba Wągrowiec
  • 4. MKS Grudziądz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy