kościuszki remont

i

Autor: Łukasz Piekarski Ulica Kościuszka wyremontowana zostanie za blisko 10 mln złotych

Czas na remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu! Będą zmiany i utrudnienia w ruchu

2023-01-23 0:13

Rusza remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu. Kierowców spotkają się ze zmianami w organizacji ruchu i drogowe utrudnienia. Prace w tej części miasta potrwają - 12 miesięcy.

Długo wyczekiwany remont Kościuszki będzie prowadzony etapami. Pierwsze prace zaplanowano na odcinku od ulicy Anny Walentynowicz do ulicy Fortecznej, wraz ze wszystkimi skrzyżowaniami. Tam ruch pojazdów będzie całkowicie wyłączony.

Z kolei na ulicy wspomnianej Walentynowicz, Kilińskiego i Słowackiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, ale nie będzie możliwości zatrzymania pojazdu.

Urząd Miejski w Grudziądzu umowę na modernizację ulicy Kościuszki podpisał w połowie grudnia ubiegłego roku. Wykonawcą prac została firma Unitrak w Kielna, która w postępowaniu przetargowym złożyła najtańszą ofertę (9,9 mln złotych - zaplanowany budżet to 10 mln zł).

mapka kosciuszki

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Organizacja ruchu na ulicy Kościuszki w Grudziądzu

Co powstanie w ramach inwestycji?

Przewidziano m.in.: nową jezdnię o szerokości 3,5 metra, nowe chodniki oraz miejsca parkingowe oraz przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Ponadto w planach jest także zamontowanie oświetlenia w technologii LED.

Ulica Rybacka w Grudziądzu czeka na remont

Na remont czeka także inna ulica w centrum miasta - ulica Rybacka. To inwestycja niezwykle wyczekiwana przez mieszkańców naszego miasta. Niestety prace się nie rozpoczęły, ponieważ wykonawca nie pojawił się na podpisaniu umowy.

Urzędnicy postanowili rozpisać ponowny przetarg (przyp. redakcji - na remont wspomnianej Rybackiej). Oferty można składać do 26 stycznia 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

6. Szymon Marciniak: Piłkarze się nam teraz kłaniają