mks grudziadz

Autor: Pixabay Grudziądzanie wciąż mają tylko dwa zwycięstwa w obecnym sezonie

MKS Grudziądz minimalnie przegrywa w Iławie. Zabrakło dwóch bramek

2022-11-27 13:36

MKS Grudziądz pomimo prowadzenia do przerwy, przegrał z Jeziorakiem Iława 32:34. Dla grudziądzan była to piąta porażka w tym sezonie.

MKS przed sobotnim spotkaniem zajmowali ósme miejsce, Jeziorak był piąty. Był to mecz grany awansem z 10 kolejki (28-29 stycznia 2023). Do tego nastąpiła zmiana gospodarza, ponieważ zgodnie z terminarzem - pojedynek miał odbyć się w Grudziądzu.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane z lekkim wskazaniem na grudziądzan. MKS po 30 minutach prowadził jedną bramką 16:15.

Początek drugiej połowy wcale nie zapowiadał zmiany sytuacji na tablicy wyników. Grudziądzanie powiększyli różnicę bramkową: początkowo do 3 trafień, a w pewnym momencie do 4. Jeziorak wyrównał dopiero na 15 minut przed końcową syreną - 26:26.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 52' minucie i nie oddali go już do końca. Ostatecznie Jeziorak Iława pokonał MKS Grudziądz 34:32. Dla gości była to piąta porażka w obecnym sezonie.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w grudziądzkiej ekipie byli: Bartosz Prietz - 8 bramek, oraz Damian Kaniowski - 7.

Kolejny mecz MKS rozegra 11 grudnia. Grudziądzanie swój ostatni mecz ligowy w 2022 roku rozegrają na wyjeździe z USAR-em Kwidzyn. Początek o godzinie 16.

ŁZY Lewandowskiego. Zadedykował bramkę ZMARŁEMU OJCU...