policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci z Grudziądza po raz kolejny przeprowadzili akcję "Prędkość"

Grudziądz. Policjanci sprawdzali czy nie jeździmy za szybko. Posypały się wysokie mandaty

2022-11-25 16:55

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądz po raz kolejny przeprowadzili drogową akcję pod kryptonimem "Prędkość". Mundurowi sprawdzali czy nie jeździmy za szybko na drogach w mieście i powiecie.

W jakim celu cyklicznie organizowana jest akcja "Prędkość"? Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Mundurowi pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych

Skontrolowano 87 pojazdów. W 62 przypadkach kierujący dopuścili się zbyt szybkiej jazdy - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Jeden z przypadków miał miejsce na ul. Waryńskiego w Grudziądzu. Do kontroli zatrzymano 31-letniego kierowcę mazdy.

Mężczyzna przekroczył prędkość o 24 km/h. Policjanci ustalili, że nie posiadał on prawa jazdy, gdyż 11 listopada stracił je za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h - tłumaczy Kowalczyk.

W związku z kierowaniem pojazdem w trakcie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów zakaz ten został przedłużony automatycznie o kolejne 3 miesiące. Dodatkowo niezdyscyplinowany kierowca odpowie za jazdę bez uprawnień i przekroczenie prędkości przed miejscowym sądem.

Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania - kończy Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjanci z Piątku wymierzali sprawiedliwość na własną rękę