biegi grudziadz

Autor: Łukasz Piekarski W biegu głównym wystartowało ok. 400 zawodników

Mistrzostwa Polski w Półmaratonie w Grudziądzu. Znamy wyniki!

2023-09-09 17:13

Za nami Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Impreza odbyła się na ulicach Grudziądza. Wyniki i wypowiedzi znajdziecie na eska.pl. Nie brakowało kontrowersji związanych z utrudnieniami na ulicach w centrum miasta.

Grudziądz do organizacji tego typu imprezy krajowej powrócił po 15 latach.

Za nami kilka miesięcy organizacji. Na trasie wcześniej 250 dzieciaków, a w biegu głównym około 400 zawodników - mówi Marcin Jędrak, dyrektor imprezy.

Mistrzem Polski został Adam Głogowski z czasem 01:07:10. Drugie miejsce zajął Patryk Kozłowski (01:08:33), a na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Dąbrowski (01:08:36).

Wśród kobiet tytuł sprzed roku obroniła Aleksandra Brzezińska z czasem 01:13:52. Drugie miejsce zajęła Angelika Mach (01:17:10), a trzecie Beata Niemyjska (01:19:43).

Aleksandra Brzezińska krótko po wbiegnięciu na metę opowiedziała nam o imprezie, trasie i ciężkiej (upalnej) pogodzie.

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ. Tam m.in. klasyfikacje amatorów oraz mieszkańców Grudziądza.

Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Spore utrudnienia w Grudziądzu w ogniu krytyki mieszkańców

W trakcie rozgrywania biegu głównego ruch w mieście był wstrzymywany, a miejscami całkowicie zamknięty. To wywołało spore poruszenie ze strony mieszkańców Grudziądza, który swoją opinie wyrażali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pan prezydent napisał o dzisiejszym biegu, że nasze miasto kolejny raz pokazało, że świetnie sprawdza się w roli organizatora takich imprez. Czy wie w ogóle o czym mówi? Czy to tylko taki żart sytuacyjny, czy po prostu kpina z mieszkańców, którzy utknęli dziś w mieście na kilka godzin z powodu totalnego paraliżu komunikacyjnego? Ludzie stoją godzinami w korkach, na ulicach które zostały zamknięte nie wiadomo do kiedy oraz na przystankach, do których nic nie podjeżdża i co najważniejsze nie wiadomo nawet do której godziny wstrzymano kursowanie autobusów i tramwajów - czytamy w mailu, który do naszej redakcji napisał jeden z mieszkańców Grudziądza.

Inni mieszkańcy twierdzą, że miasto powinno zadbać o drogi przejazdowe dla aut osobowych i komunikacji miejskiej.

Nie macie gdzie organizować takich biegów? Trasa średnicowa, ulica Chełmińska i inne najważniejsze w mieście drogi były zablokowane. Opóźnienia autobusów sięgały 60 minut. To Grudziądz, a nie Warszawa - pisze na facebooku pan Krystian.