Joanna Biedermann

Autor: Facebook / Lotniczy Grudziądz Joanna Biederman na Balonowych Mistrzostwach Świata Kobiet

Walka o medale

Balonowe Mistrzostwa Świata kobiet dobiegły końca. Jak wypadła Joanna Biedermann?

2023-09-09 12:56

Zakończyły się V Balonowe Mistrzostwa Świata kobiet, które od 1 września rozgrywane były w Australii. Polskę reprezentowała zawodniczka Grudziądzkiego Klubu Balonowego, Joanna Biedermann. Wyniki zmagań znajdziecie na eska.pl.

W kadrze Polski na Balonowych Mistrzostwach Świata kobiet znalazły się dwie zawodniczki: Małgorzata Bilska-Nowakowska oraz grudziądzanka, Joanna Biedermann.

Łącznie podczas całych zmagań na australijskim niebie rozegrano 20 konkurencji. Za każdą do zgarnięcia było maksymalnie 1000 punktów.

Balonowe Mistrzostwa Świata kobiet dobiegły końca. Mistrzynią świata została reprezentantka gospodarzy, Nicola Scaife - zdobyła łącznie 17 240 punktów. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła zawodniczka z Wielkiej Brytanii, Stephanie Hemmings - 13 799 oczek. Na najniższym stopniu podium stanęła (brązowy krążek), Sanne Haarhuis z Holandii - 13 592 punktów.

Jak wypadły Polki?

Najwyżej sklasyfikowaną Polką została Małgorzata Bilska - Nowakowska, która ostatecznie zajęła 22 pozycję - wywalczyła 9 398. Małgorzata w pewnym momencie rywalizacji była nawet na czwartej pozycji.

Z kolei zawodniczka Grudziądzkiego Klubu Balonowego, Joanna Biedermann zajęła w końcowej klasyfikacji 25. lokatę z dorobkiem 8 342. Grudziądzance udało się wygrał 17. konkurencje mistrzostw.

Łącznie o medale w Balonowych Mistrzostwach Świata kobiet rywalizowało 30 zawodniczek z całego globu.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu w Grudziądzu odbywały się z kolei Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Po pięciu dniach rywalizacji złoty medal trafił do reprezentanta Polski, Jakuba Dziedziaka.