Autor: Łukasz Piekarski Jakub Dziedziak

Ostateczne wyniki!

Polak Mistrzem Świata Juniorów! Zawody balonowe w Grudziądzu za nami!

2023-08-26 17:55

Poznaliśmy oficjalne wyniki Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów, które od poniedziałku (21 sierpnia) odbywały się w Grudziądzu. Po 40 konkurencjach złoty medal wywalczył reprezentant Polski, Jakub Dziedziak!

Jakub Dziedziak Balonowym Mistrzem Świata Juniorów. W zawodach, które od 21 sierpnia odbywały się w Grudziądzu zwyciężył reprezentant Polski!

O wynikach dowiedzieliśmy się tak naprawdę kilkanaście minut przed galą, która kończy te mistrzostwa. Bardzo jesteśmy szczęśliwi. To były bardzo długie zawody. Zaczęliśmy gdzieś w połowie stawki. Później konsekwentnie z lotu na lot przesuwaliśmy się do przodu - mówi Jakub Dziedziak.

Całej wypowiedzi świeżo upieczonego Balonowego Mistrza Świata Juniorów może wysłuchać poniżej:

Mówi Jakub Dziedziak, świeżo upieczony Balonowy Mistrz Świata Juniorów. Posłuchaj:

Jakub Dziedziak rywalizację zakończył z dorobkiem 28 537 punktów. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył reprezentant Francji, Paul Cuenot - 28 200 oczek. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik z Wielkiej Brytanii, Daniel Gregory - 28 181 punktów.

Jak wypadli pozostali Polacy? Na znakomitym szóstym miejscu mistrzostwa zakończył Kacper Borkowski - 27 231 punktów. 11. pozycję zajął Arkadiusz Sionkowski - 24 917 oczek. Na 15. miejscu uplasował się Piotr Grajek - 23 882 oczek. Z kolei na 23. pozycji znalazł się Wojtek Nowakowski - 21 168 punktów

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ. Z kolei poniżej rozmowa z szóstym zawodnikiem Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów w Grudziądzu, Kacprem Borkowskim.

Mówi Kacper Borkowski, szósty zawodnik Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów. Posłuchaj:

W Grudziądzu rywalizowało 45 pilotów z 17 krajów. Zawodnicy od mają za sobą 9 lotów, w trakcie których rywalizowali w 40 konkurencjach.

O Mistrzostwach Świata Juniorów mówi Jacek Lewandowski z Grudziądzkiego Klubu Balonowego. Posłuchaj:

W trakcie mistrzostw prócz lotów zawodniczych - zorganizowano także cztery fiesty balonowe połączone z piknikami. Wydarzenia odbyły się na os. Lotnisko, Strzemięcin, stadionie GKM-u Grudziądz oraz na zakończenie (wraz z pokazem nocnym i muzycznych koncertem) na Błoniach Nadwiślańskich.