uczelnia grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Przemysław Czarnek

Szkolnictwo wyższe

Minister Przemysław Czarnek w Grudziądzu. W WZU powstaje nowa uczelnia

2023-09-18 17:33

Publiczne szkolnictwo wyższe powraca do Grudziądza. Na terenie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia utworzono uczelnie państwową. Dokonał tego minister edukacji, Przemysław Czarnek.

W Grudziądzu powstanie Publiczna Uczelnia Wyższa. Dokumenty o jej utworzeniu na terenie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia podpisał minister edukacji, Przemysław Czarnek.

Uczelnia będzie funkcjonowała od 1 stycznia 2024 roku. Pierwsi studenci naukę rozpoczną tutaj 1 października 2024 roku na kierunku mechatronika - przekazał minister Przemysław Czarnek.

Zajęcia na uczelni będą bezpłatne. W ten sposób - jak przekazał szef polskiej oświaty - obecny rząd chce odbudować szkolnictwo wyższe zawodowe w całym kraju.

Tworzymy branżowe centra umiejętności za 1,4 mld złotych. Dokładnie to 120 takich obiektów, czyli nowoczesne szkoły zawodowe w całej Polsce. Nie zabraknie ich również w województwie kujawsko-pomorskim. Wzmocniliśmy również uczelni zawodowe w dawnych miejscowościach wojewódzkich - dodał.

Wkrótce poznamy władze nowej uczelni, a także zasady naboru na kierunek mechatronika. Pełna wypowiedź ministra Czarnka w nagraniu poniżej:

O nowej uczelni w Grudziądzu mówi minister edukacji, Przemysław Czarnek. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl