Iwona Michałek

i

Autor: Damian Pieczonka Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Iwony Michałek poinformowała o utworzeniu Publicznej Uczelni Zawodowej

Publiczna Uczelnia Zawodowa powstanie na bazie WZU w Grudziądzu. Kształcić będzie za darmo na kierunku mechatronika

2020-08-22 12:13

Publiczna Uczelnia Zawodowa powstanie na bazie WZU w Grudziądzu. Kształcić będzie za darmo na kierunku mechatronika. Miasto w poniedziałek 24 sierpnia, podpisze porozumienie. O planach utworzenia pierwszej państwowej uczelni, poinformowała Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Iwony Michałek.

Do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego złożone zostały dwa wnioski, jeden o utworzenie uczelni, drugi o utworzenie kierunku studiów. Kształcenie ma odbywać się na kierunku Mechatronika na dwóch specjalnościach: mechatronika stosowana oraz automatyka i sterowanie maszyn. Mają to być studia 3,5 letnie inżynierskie. Na początek dla 50 studentów. W poniedziałek 24 sierpnia w tej sprawie podpisane zostanie porozumienie między Prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim a WZU.

Publiczna Uczelnia Zawodowa o profilu technicznym będzie przygotowywała inżynierów, elektroników, informatyków, programistów dla przemysłu, również obronnego. Skorzystać mają pracodawcy nie tylko z Grudziądza i regionu ale także całej Polski. Atutem uczelni ma być nauka języka angielskiego przez cały okres studiów. Praktyczne zdobywanie wiedzy w tym języku umożliwi współpraca WZU z renomowanymi firmami światowymi z branży zbrojeniowej, a także z uczelnią z USA -University of Alabam Huntsville.

Przyszli studenci mają zagwarantowane praktyki w przedsiębiorstwach z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także w spółkach należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Praktyki będą trwały przez 6 miesięcy. Rolą uczelni jest także wspieranie lokalnej przedsiębiorczości.

Misją Publicznej Uczelni Zawodowej w Grudziądzu ma być kształcenie inżynierów, którzy potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie i wesprą rozwijający się przemysł. Dyplom uczelni ma sprawić, że jej absolwent będzie poszukiwanym kandydatem na rynku pracy. Jakość kształcenia zapewni właściwie dobrana kadra naukowo-dydaktyczna przy wsparciu renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny