Sport w Grudziądzu

Mateusz Rudyk: Mistrzostwa Świata to najważniejsza impreza tego roku [WYWIAD AUDIO]

2023-03-24 12:08

Kolarze z Grudziądza startowali w Pucharze Narodów. Na torze w egipskim Kairze z dobrej strony zaprezentował się Mateusz Rudyk. W sprincie znalazł się tuż za podium.

Przez cały czas jestem w tej czwórce najlepszych sprinterów globu, więc na pewno to cieszy. Najlepiej oczywiście na tym Pucharze Narodów byłoby to skończyć medalem, ale gdzieś też rozmawiałem z trenerem o naszej taktyce. Zakładaliśmy, że głównym celem były Mistrzostwa Europy, które odbyły się w lutym - mówi Mateusz Rudyk.

Dla 27-latka teraz celem numer jeden jest jak najszybsza kwalifikacja olimpijska.

Kwalifikacje do igrzyska rozpoczęły się mistrzostwami Europy. Tam zdobyłem właśnie srebrny medal. Potem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zająłem 10 miejsce, więc było trochę dalej. Koniec końców mam dobre punkty i dobrze wystartowałem w tych kwalifikacjach - dodaje kolarz ALKS Stali.

Latem odbędą się Mistrzostwa Świata w kolarstwie. Grudziądzanie będą w nich walczyli o medale.​ Cała rozmowa z Mateuszem Rudykiem w poniższym podcaście:

Mateusz Rudyk w rozmowie z reporterem Eski Grudziądz, Łukaszem Piekarskim. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl