Jan Paweł II

i

Autor: AP PHOTO/PIER PAOLO CITO

Jan Paweł II

Marsz Papieski w Grudziądzu. Przejdzie ulicami miasta

2023-04-01 10:52

`Chcą wyrazić wdzięczność za dar życia Świętego Jana Pawła II. W Grudziądzu odbędzie się Marsz Papieski. Zbiórka 2 kwietnia o 17 pod kościołem parafialnym Św. Krzyża.

Uczestnicy grudziądzkiego Marszu Papieskiego przejdą kilka kilometrów, by w ten sposób oddać cześć Janowi Pawłowi II.

Na początku będzie wspólna modlitwa, a potem w modlitewnym duchu, z pieśniami na ustach i z tekstami Jana Pawła II puszczanymi przez głośniki przejdziemy z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego do parafii na Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zapowiada Roman Sarnowski ze Stowarzyszenia Grudziądz Semper Fidelis.

Organizatorzy działają wspólnie z grudziądzkimi parafiami Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Marsz przejdzie następującymi ulicami:

  • ul Bydgoską,
  • ul. Bora Komorowskiego
  • ul Hallera,
  • ul. Nauczycielską
  • ul. Ikara

Na koniec wydarzenia w kościele parafialnym na osiedlu Lotnisko o godz. 18.30 rozpocznie się msza święta kończącą Marsz. 

Nasze zdarzenie pewnie ma związek z ostatnimi wydarzeniami, ale my nie idziemy w duchu jakiejś konfrontacji, tylko w duchu modlitwy, miłosierdzia i dziękczynienia za pontyfikat Jana Pawła II, bo jesteśmy chrześcijanami i katolikami - kończy Roman Sarnowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Małgorzata Kidawa Błońska: JAN PAWEŁ II JEST DLA MNIE OSOBĄ ŚWIĘTĄ