rada miasta

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Projekt przygotowali radni PIS

Sesja Rady Miejskiej

Grudziądz. Nie było uchwały w obronie Jana Pawła II. "Papież obroni się sam"

2023-03-29 13:30

Nie było głosowania w obronie Jana Pawła II. Taki projekt uchwały przygotowali grudziądzcy radni Prawa i Sprawiedliwości. Zgłosili go na początku dzisiejszej sesji.

O projekcie mówiło się już od kilku dni. Dokument przygotowali i przedstawili radni Prawa i Sprawiedliwości z Grudziądza.

Trochę mi to przypomina sytuację, kiedy to Jan Paweł II mówił w naszym imieniu w okresie kiedy mieliśmy styczności z reżimem komunistycznym w Polsce. To on mówił w naszym imieniu, kiedy my nie mogliśmy zabrać głosu. Teraz to właśnie my powinniśmy stanąć w jego obronie - mówi radny Sławomir Szymański z Prawa i Sprawiedliwości.

Uchwała ostatecznie do harmonogramu obrad dopuszczona nie została. Aż 12 radnych wstrzymało się w tej sprawie od głosu.

My radni nie jesteśmy upoważnieni do oceny tego co, pojawia się w przestrzeni publicznej, a dotyczy jakże znakomitej postaci w historii naszego narodu. Powinni się tym zająć historycy kościelni - tłumaczy radny Tomasz Smolarek z Koalicji Obywatelskiej.

Wspomniany radny Smolarek przytoczył także krótką wypowiedź Arcybiskupa Grzegorza Rysia - Papież obroni się sam.

Przypomnijmy, Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Grudziądza. Jego imieniem nazwano szkołę oraz jedną z ulic.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Jacek KARNOWSKI