Mali Wielcy Wojownicy

i

Autor: Stowarzyszenie Instytut Doskonalenia Osobowości Gwiazdy znane z telewizji zaprezentują się na wybiegu. Pokaz mody odbędzie się w Grudziądzu

Mali Wielcy Wojownicy pojawią się na wybiegu. W Grudziądzu szykuje się akcja dobroczynna z udziałem Gwiazd

2020-03-09 14:28

Stowarzyszenie Instytut Doskonalenia Osobowości realizuje projekt pt. „Mali Wielcy Wojownicy”, którego uczestnikami są dzieci dotknięte chorobami cywilizacyjnymi głównie nowotworowymi. Najmłodsi wzięli już udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. W Grudziądzu planowany jest m.in pokaz mody połączony z działaniami artystycznymi. Pieniądze z imprezy przeznaczone zostaną na ich leczenie.

Stowarzyszenie skupia w swoich szeregach artystów, trenerów motywacyjnych, pedagogów, filmowców, grafików, przedstawicieli zawodów medycznych, osoby, które w swoich dziedzinach mają bardzo duże osiągnięcia i wieloletnie doświadczenie. Realizując projekt „Mali Wielcy Wojownicy” chce zwrócić uwagę na źródła zagrożeń, które ściśle wiążą się z rozwojem cywilizacji i stylem życia jaki prowadzimy, chce dać chorym dzieciom i ich rodzinom wsparcie psychiczne oraz pozyskać środki na ich leczenie. W rodzinach, gdzie pojawia się ciężka choroba z reguły wszyscy skupiają się tylko na zabiegach medycznych, sfera psychiczna, która jest ogromnie ważna jest pomijana. Często następuje wycofanie z życia społecznego. Dzieci cierpiące na raka zwykle czują się zagubione w swojej chorobie, natomiast angażując je w ten projekt (sesje zdjęciowe, pokazy mody, wspólne pisanie opowiadania fantasy) odrywane są od złych myśli i silnych emocji (strachu, smutku, złości), wzbudzając w nich jednocześnie większą chęć do walki z chorobą. Dzieci mają poczuć się wyjątkowo, żeby przeżyły fantastyczną przygodę, żeby choroba nie odebrała im radości życia. 

Obecnie pod opieką jest siedmioro dzieci, które już wzięły udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Ryszard Wolbach (wokalista, kompozytor i współzałożyciel zespołu Babsztyl i Harlem) specjalnie dla nich napisał piosenkę, która została zarejestrowana w Yan Studio w Warszawie. W nagraniu piosenki wzięli udział: Ryszard Wolbach, Artur Gadowski, Jerzy Gmurzyński i Jan Rooth (uczestnicy The Voice off Poland) oraz dzieci z Warsztatowej Akademii Musicalowej Pawła Podgórskiego. Wiosną tego roku powstanie teledysk z udziałem dzieci i ambasadorów projektu. Razem z dziećmi powstaje książka w stylu fantasy, w której ilustracjami będą ich zdjęcia jako wojowników. Organizowane są dla nich charytatywne eventy modowo – muzyczne, a pozyskane środki przeznaczane na ich potrzeby i leczenie. Każde kolejne działanie ma na celu pokazanie, że nawet w chorobie można robić ekscytujące rzeczy, nie trzeba zamykać drzwi przed życiem.

Mali Wielcy Wojownicy

i

Autor: Stowarzyszenie Instytut Doskonalenia Osobowości Miss i Mister oracz uczestnicy reality show wśród występujących w pokazie mody

06.06.2020r w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odbędzie się event modowy „Wieczór Mody z Gwiazdami”, dedykowany Małym Wielkim Wojownikom. Na wybiegu w roli modelek i modeli pojawią się gwiazdy świata mody, telewizji i ambasadorzy projektu: Maja Hyży, Maja Hirsch, Karolina Nolbrzak, Beata Chmielowska-Olech, Krystyna Mazurówna, Marta Bryła, Aldona Orman, Patrycja Szczepanowska, Aleksandra Kutz, Katarzyna Chorzępa, Julia Chatys, Magdalena Tul, Włodek Matuszak, Przemysław Talkowski, Miss Polonia 2017 Agata Biernat, World’s Top 10/Mr Global 2019/ Michał Grudzień, Finalista Mister Polski 2017 Michał Lembicz, uczestnicy Big Brothera – Anna Klimpel, Malwina Ha i Wiktor Stadniczenko. Na wybiegu pojawią się także „Mali Wielcy Wojownicy”. Imprezę uświetnią znakomite występy muzyczne, między innymi dla Małych Wielkich Wojowników zaśpiewają: Maja Hyży, Magdalena Tul, Mr Flow, Ryszard Wolbach, Idalia Orman Borucka. Chcemy by w tym dniu powstało wielkie wydarzenie mające na celu pomoc w walce z chorobą i przeciwnościami losu.