jazda konna

i

Autor: Pexels Nabór już się rozpoczął

Edukacja

Lokalna oświata. Nowy kierunek w Zespole Szkół Rolniczych w Grudziądzu

2024-04-17 11:39

Grudziądzki rolnik otwiera nowy kierunek kształcenia. To Technik Hodowca Koni. Nabór rozpoczął się już na przyszły rok szkolny.

​Nowy kierunek kształcenia pojawi się w grudziądzkim rolniku. Związany będzie bezpośrednio z hodowlą koni. To rozszerzenie obecnego Technikum Weterynaryjnego, które w szkole przy ulicy Lipowej działa już od kilku lat.

Technik Hodowca Koni to będzie fachowiec, który będzie znał konia od podszewki. To będzie nie tylko wiedza teoretyczna, ale również i praktyczna - mówi Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu.

Nowy kierunek jest owocem współpracy placówki ze stadniną koni w Nowych Jankowicach.

Nie będzie jedynie zajęć z prezentacji w salach lekcyjnych. Umówiliśmy się tak ze stadniną, że raz na dwa tygodnie grupa naszych uczniów będzie jeździła do Nowych Jankowicz na takie zajęcia w terenie - dodaje dyrektor "Rolnika".

Mówi Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu. Posłuchaj:

Władze placówki wraz z uczniami o nowym kierunku będą mówili na najbliższych targach szkół średnich oraz pikniku naukowym (24 kwietnia).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Kazimierz KRUPA fragmenty FB SE BIZ