rolnik grudziadz

i

Autor: Nadesłane / ZSR w Grudziądzu W ramach podpisanej umowy uczniowie grudziądzkiego "Rolnika" zyskali możliwość wyjazdu na zagraniczne praktyki

Grudziądzki "Rolnik" z kolejnym partnerem. Uczniowie będą wyjeżdżali na zagraniczne praktyki

2022-10-04 17:13

Uczniowie grudziądzkiego „Rolnika” zyskali nowe kierunki rozwoju. Stało się tak dzięki podpisanej współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem „Europea”. Tym samym placówka z naszego miasta trafiła do elitarnego grona 1000 szkół rolniczych z całej Europy.

Umowę o współpracy podpisano przy okazji obchodów święta patrona szkoły, czyli Władysława Grabskiego. Stowarzyszenie Europea Polska zajmuje się edukacją w kształceniu zawodowym.

Wspólnie wymieniamy się przede wszystkim doświadczeniami, przygotowując przyszłe pokolenia do przejęcia troski o naszą planetę. Pamiętajmy, że obecnie jest to temat jak najbardziej na czasie. Szkoła w Grudziądzu jest dla naszego stowarzyszenia niezwykle ważna - Mówi Wiesława Gąsiorowska ze Stowarzyszenia Europea Polska.

Uczniowie grudziądzkiego rolnika dzięki tej współpracy zyskali m.in. możliwości bezpłatnych wyjazdów na zagraniczne szkolenia.

Nasza młodzież wyjechała już na dwa tygodnie praktyk do Danii. Są one oczywiście zaplanowane w ramach programu nauczania. Spędzą tam czas w duńskich gabinetach weterynaryjnych oraz na fermach. Zobaczą jaką Duńczycy mają kulturę w rolnictwie - przekazuje Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu.

Uczniowie do Danii wyjechali już w ubiegłą niedzielę (2 października).

Pomoc dla nauczycieli

Na współpracy ze stowarzyszeniem zyskają nie tylko sami uczniowie, ale także i grono pedagogiczne grudziądzkiego "Rolnika". Dzięki zagranicznym wyjazdom nauczyciele podniosą swoje kompetencje.

Są to staże w różnych przedsiębiorstwach, są spotkania z nauczycielami z innych państw. To także wspólna obserwacja i wymiana doświadczeń - dodaje przedstawicielka stowarzyszenia Europea Polska.

Pierwsze, wyjazdowe szkolenie nauczyciele grudziądzkiego rolnika mają już za sobą. Kilka miesięcy temu przyglądali się jak funkcjonuje podobna szkoła w Norwegii.

Sprzęt tam wręcz wylewa się z garażu. Młodzież można powiedzieć, korzysta z tego na co dzień. Ciekawostką jest to, że dla przykładu u nas bardzo dużą wagę przykuwa się do zasad BHP i pilnowania młodzieży przez nauczycieli. Tego tam w Norwegii nie widziałem. Tam przychodzi uczeń, bierze kosiarkę spalinową, podpisuje się na liście i bez problemów kosi trawę pod szkołą - mówi dyrektor "Rolnika".

Umowę podpisano symbolicznie podczas obchodów święta patrona, czyli Władysława Grabskiego.​ Uroczystość uświetnił występ kobiecego duetu smyczkowego Pinky Loops.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tragedia w Łochowie pod Węgrowem. 25-letnia Wiktoria spłonęła w swoim łóżku na oczach rodziny