smieci grudziadz

i

Autor: Pixabay Grudziądz w kontekście odbioru śmieci podzielony jest pięć sektorów

Kto odbierze śmieci w Grudziądzu? Ratusz podpisał umowy na wszystkie sektory

2023-01-04 23:26

Poznaliśmy odbiorców odpadów komunalnych w każdym z pięciu sektorów Grudziądza. Urząd Miejski podpisał umowy na 2023 rok.

Pierwsze umowy grudziądzki ratusz podpisał jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Chodziło w tamtych przypadkach o odbiór odpadów w sektorach II, III i IV. W pierwszym z nich, obejmującym osiedla Lotnisko oraz Kawalerii Polskiej, nadal zadanie to realizować będą Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia. W dwóch kolejnych (odpowiednio osiedla Strzemięcin, Kopernika i Chełmińskie oraz Śródmieście i Tarpno) niezmiennie za wywóz odpadów odpowiedzialne będzie grudziądzkie Przedsiębiorstwo Usług Miejskich PUM.

Zmiany pojawiły się w przypadku sektora I i V. W dniu 29 grudnia Samorząd podpisał ze Spółką PUM umowę, której przedmiotem jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu sektora V, obejmującego osiedla Owczarki, Kuntersztyn i Tuszewo.

Z kolei 28 grudnia podpisano podobną umowę z wrocławską firmą Alba na odbiór odpadów w sektorze I. Umowa ta została jednak zawarta tylko na miesiąc. Są ustalenia, że od początku lutego z Mniszka oraz Rządza odpady odbierać będzie PUM, z którym umowa ma zostać podpisania 9 stycznia.

Na podstawie zawartych umów odbiór odpadów kosztować będzie w tym roku miasto 13 milionów 276 tysięcy 438 złotych. Z kolei na funkcjonowanie całego systemu gospodarki odpadami w budżecie zarezerwowano 27 milionów 875 tysięcy złotych, z czego milion złotych pochodzić będzie ze środków własnych, a pozostała część kwoty z opłat od mieszkańców i podmiotów objętych systemem.

Co bardzo ważne, nie podnosimy opłat dla mieszkańców w związku z segregacją odpadów – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Przypomnijmy, że aktualnie obowiązująca stawka wynosi 28 złotych od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wielka podwyżka w PKP Intercity. Bilety kolejowe znów mocno zdrożeją