choinka smieci

i

Autor: Pixabay W Grudziądzu jest kilka rozwiązań jak legalnie pozbyć się choinki

Jak pozbyć się poświątecznej choinki? W Grudziądzu można to zrobić legalnie

2023-01-03 20:32

Początek stycznia to moment, w którym sporo osób pozbywa się swojej choinki. Strażnicy Miejscy z Grudziądza przypominają o legalnych rozwiązaniach.

Municypalni z Grudziądza wskazują trzy możliwe rozwiązania. Pierwsze to przekazanie choinki firmom, które odbierają odpady komunalne.

W takiej sytuacji wystarczy drzewko bożonarodzeniowe pozostawić przy pojemnikach na odpady dla danej nieruchomości. Choinkę można również pozostawić przy pojemnikach na odpady BIO lub pociętą na mniejsze kawałki i umieścić w pojemniku na takie odpady - mówi Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Tak pozostawione choinki przedsiębiorcy będą zbierać od 2 stycznia do 15 lutego 2023 r. Wszystko zgodnie z harmonogramem, który dostępny jest na stronie internetowej - HARMONOGRAM ODBIORU

Drugim sposobem jest przekazanie świątecznego drzewka do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Składowej 21 w Grudziądzu lub do Zakładu Gospodarki Odpadami w miejscowości Zakurzewo.

Ponadto choinkę z systemem korzeniowym można dostarczyć do Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Nad Torem 1.

Choinkę dostarczoną po godzinach pracy CEE należy pozostawić na parkingu przy bramie wjazdowej - dodaje strażniczka miejska.

Drzewka zostaną posadzone na miejskich terenach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz wypuścił krowy z obory. Zwierzęta korzystają z wolności