pociagi grudziadz

i

Autor: Radio Eska Przystanki w Grudziądzu mają kosztować ok 5 mln złotych

Nowe przystanki kolejowe w Grudziądzu. Usprawnią dojazd do Torunia i Bydgoszczy

2023-01-03 19:52

Z jednego pojedziemy do Torunia, a z drugiego do Bydgoszczy. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o planach budowy nowych przystanków: Grudziądz "Rządz" oraz Grudziądz "Centrum". Podpisano już umowy na wykonanie dokumentacji projektowej i realizację prac budowlanych.

Nowe przystanki w Grudziądzu mają zachęcać mieszkańców do częstszego korzystania z pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na wykonanie dokumentacji projektowej i realizację prac budowlanych. Pierwszy przystanek powstanie w okolicach Rządza.

Nowy przystanek Grudziądz Rządz (linia kolejowa nr 207 Toruń Wschodni – Malbork) ułatwi podróże w kierunku Torunia. Jednokrawędziowy peron powstanie w pobliżu skrzyżowania z ul. Południową i drogą krajową nr 55. Zakończenie prac planuje się w połowie 2024 r - mówi Przemysław Zieliński z z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Drugi przystanek wybudowany zostanie w centrum miasta, w sąsiedztwie dworca głównego.

Przystanek Grudziądz Centrum (linia kolejowa nr 208 Działdowo – Chojnice) zwiększy dostęp do kolei na trasie do Bydgoszczy. Peron zostanie zbudowany w rejonie wiaduktu drogowego w ciągu ul. Chełmińskiej. Zakończenie prac planowane jest do końca 2023 roku - dodaje.

Oba przystanki w Grudziądzu powstaną za kwotę ponad 5 mln zł netto.

To nie wszystkie plany kolejowe w Grudziądzu

W planach PLK znajduje się także wybudowanie przystanku kolejowego "Grudziądz Tuszewo".

Jednokrawędziowy peron zostanie zbudowany przy przejeździe kolejowo – drogowym w ciągu ul. Droga Graniczna, w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego i zakładów pracy - informuje Przemysław Zieliński.

Dodatkowy przystanek w Grudziądzu zwiększy możliwości podróży w kierunku Kwidzyna, Malborka oraz Trójmiasta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Nowe pociągi od bydgoskiej Pesy wjechały na tory