zbiorka krwi grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Organizatorem wydarzenia jest ratownik medyczny z Grudziądz, Krzysztof Misiewicz (na zdjęciu)

Krew potrzebna od zaraz! W Grudziądzu odbędzie się kolejna zbiórka

2022-03-17 18:54

W Grudziądzu zorganizowany zostanie „czerwony dzień”. To zbiórka krwi dla dzieci onkologicznych. Akcja tym razem odbędzie się pod grudziądzkim szpitalem.

Akcja poboru krwi w sposób szczególny skierowana jest do szkolnej młodzieży z Grudziądza.

Chodzi oczywiście o młodzież, która ukończyła 18. rok życia. Liczymy na to, że będą chcieli wesprzeć banki krwi. Ich młoda krew może uratować komuś życie - mówi Krzysztof Misiewicz, organizator zbiórki.

Do udziału w zbiórce zapraszane są także te osoby, które nie oddawały jeszcze krwi. Zasady poprawnego poboru są bardzo proste.

Trzeba być przede wszystkim osobą zdrową, ważyć powyżej 51 kg. Nie możemy być świeżo po zabiegach operacyjnych, tatuażach czy porodach. Dobrze by było gdybyśmy nie zażywali także żadnych leków - dodaje Misiewicz.

Akcje poboru krwi w Grudziądzu organizowane są cyklicznie. Zawsze odnoszą spory sukces. To dobre informacje dla banków krwi.

Tego najcenniejszego leku nie da się zastąpić czymś innym. To właśnie z tego powodu dzieci czekające na przeszczepy leczone są właśnie krwią - mówi organizator zbiórki.

Akcja odbędzie się 24 marca w godzinach od 9 do 13 w krwiobusie przy sali bankietowej grudziądzkiego szpitala.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zbiórka krwi w Rychwałdzie