zaklad karny nr 2 oddawanie krwi

i

Autor: Nadesłane / Zakład Karny nr 2 w Grudziądz Jako ostatni takie odznacznie uzyskał Mateusz Zieliński (na zdjęciu)

Pracownicy ZK nr 2 z Grudziądza chętnie oddają krew. Otrzymują także państwowe odznaczenia

2021-10-21 16:04

Pracownicy Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu chętnie oddają krew. Wielu z nich powoli zbliża się do bariery 20 litrów. Są jednak i tacy, którzy na swoim koncie mają ich prawie 30. Wśród nich są już dwie osoby z państwowym odznaczeniem "Honorowego Dawcy Krwi. Zasłużonego dla zdrowia narodu". Trzecia osoba złożyła już wymagane dokumenty w tej sprawie.

Jako pierwszy odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” uzyskał kilka lat temu Paweł Matuszewski, również funkcjonariusz Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu. Jego od oddawania krwi zachęcili już w szkole.

W czasach liceum oddawałem po raz pierwszy krew. Wiadomo, wtedy zachęcali nas, że będzie dzięki temu jeden dzień wolnego. Po tych wszystkich akcjach zmieniłem swoje podejście do tego. Krew to najcenniejszy lek, jakim możemy podzielić się z innymi ludźmi - opowiada Paweł Matuszewski.

ZOBACZ TEŻ - Uczniowie Gastronomika otwierają swoje serca dla koleżanki z II LO!

Ostatnio takim wyróżnieniem uhonorowany został inny pracownik ZK nr 2, Mateusz Zieliński, który który od czterech lat pełni służbę na stanowisku oddziałowego działu ochrony. Pierwsze kroki w centrum krwiodawstwa zrobił… z miłości do przyszłej żony.

Tak naprawdę to chciałem mojej dziewczynie zaimponować. Teraz jest to mój świadomy wybór. Cieszę się, że mogę przyczynić się chociaż w taki sposób do ratowania drugiego człowieka - dodaje Mateusz Zieliński.

Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Zgodnie z ustawą o publicznej służbie krwi, Minister Zdrowia nadaje osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, odznakę "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Jest to polskie odznaczenie resortowe przyznawane w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

medal zk grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Zakład Karny nr 2 w Grudziądz Odznaczenia Minister Zdrowia nadaje osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi

Bohaterowie naszego artykułu na samych odznaczeniach się nie zatrzymują i punkt krwiodawstwa odwiedzają dalej. Robią to tak często, jak jest to tylko możliwe.

Staram się co osiem tygodni, jak tylko czas pozwoli. Zachęcamy też naszych kolegów i koleżanki z pracy do oddawania krwi. To naprawdę nie boli - kończy Mateusz Zieliński.

Pracownicy ZK nr 2 w Grudziądzu chętnie oddają krew i są odznaczani. Posłuchaj:

Kolejna akcja w Grudziądzu tuż, tuż

Funkcjonariusze oddadzą krew dla chorych na raka. Wszystkie służby ratunkowe I porządkowe wezmą udział w jubileuszowej 10 akcji krwiodawstwa w Grudziądzu, która odbędzie się już 28 października na marinie. Dar Serca Służb Mundurowych to również zachęta dla osób, które nie są związane z mundurem, a chcą pomagać innym.

Wiadomo, że w tym dniu mobilizacja w grudziądzkich służbach mundurowych będzie duża. Zachęcam także dyrektorów szkół, aby zachęcali do tego swoich uczniów. Oczywiście chodzi o osoby, który są pełnoletnie - mówi Krzysztof Misiewicz, organizator akcji.

Akcja odbędzie się w godzinach od 9 do 16.