omsa grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Planetarium w Grudziądzu Poprzednie trzy spotkania odbywały się zdalnie

Edukacja

Kosmiczna olimpiada w Grudziądzu. To zwycięzcy astronomicznej rywalizacji

2023-03-27 9:10

Po trzech zdalnych spotkaniach, tym razem udało się zorganizować wydarzenie stacjonarne. Jednym z elementów 51. Grudziądzkich Dni Kopernikowskich był finał 49. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego.

Zmagania w grudziądzkim planetarium trwały dwa dni. Jurorzy na koniec seminarium podsumowało referaty wszystkich uczestników i wybrało zwycięzców.

W astronomicznych zmaganiach zwyciężyła Maja Zych z Krakowa. Jej referat "Górki i dołki - czyli jak obliczyć parametry pewnych struktur na Księżycu" uzyskał najlepszą ocenę.

Drugie miejsce zajęły ex aequo dwa zespoły. Oskar Kościański i Dawid Bugajewski z Wielkopolski oraz Kacper Jagielski i Maksymilian Szczutkowski z Koronowa i Bydgoszczy.

Na najniższym stopniu podium stanęła Hanna Hoffmann z Zabrza za referat "Prawo w kosmosie". Na czwartej pozycji uplasowała się Marta Czupajło za referat "Pod polskim niebem".

Jurorzy przyznali również trzy równorzędne wyróżnienia. Zdobyli je: Yaroslav Zakharov (I LO w Inowrocławiu), Julia Stankiewicz (II LO Tczew) oraz Kacper Romuk (LO w Gryfinie).

Laureaci pierwszych czterech miejsc w nagrodę otrzymali teleskopy, a wyróżnieni lornetki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Historyczne odkrycie na placu Zwycięstwa w Szczecinie