porazka olimpia

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz po tej porażce ponownie znaleźli się w strefie spadkowej

Kolejna porażka piłkarzy Olimpii. Grudziądzanie znów lądują w strefie spadkowej [AUDIO]

2021-04-11 0:28

Piłkarze Olimpii Grudziądz ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Tym razem "Biało-zieloni" przegrali na własnym stadionie z rezerwami Lecha Poznań 1:3. Bohaterem gości został Filip Szymczak, który zdobył trzy bramki.

Zespół Zbigniewa Smółki podchodził do tego meczu z mocno osłabioną defensywą. Za kartki pauzowali Piotr Witasik (kapitan) oraz Szymon Jarosz. Trójkę stoperów Olimpii w spotkaniu z rezerwami "Kolejorza" stanowili Robert Obst, Bartosz Widejko oraz powracający po długiej kontuzji Hubert Mich.

Spotkanie od mocnego uderzenie rozpoczęli gospodarze. Już w 5' minucie świetne dośrodkowanie na bramkę zdobytą głową zamienił Joao Augusto.

Po strzelonej bramce grudziądzanie cofnęli się pod własne pole karne. Napędzający się z minuty na minutę poznaniacy wykorzystali to. Najpierw w 24' minucie po sporym zamieszaniu w "szesnastce" Olimpii, sędzia Albert Różycki podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Filip Szymczak. Młody napastnik gości nie dał szans Nikodemowi Sujeckiemu i na tablicy wyników pojawił się remis 1:1.

W drugiej połowie Olimpia tworzyła sobie kolejne sytuacje do ponownego wyjścia na prowadzenie. Jak się okazało - to nie "Biało-zieloni" cieszyli się z bramki, lecz przyjezdni. Po błędzie grudziądzkiej defensywy Sujeckiego po raz drugi w tym meczu pokonał młody Szymczak (53' minuta).

Na tym zawodnicy drugiego zespołu Lecha nie poprzestali. W 63' minucie goście wyprowadzili jeszcze jeden cios. Po raz trzeci tego dnia golkipera Olimpii pokonał Filip Szymczak.

Do końca spotkania - pomimo wielu prób złapania bramkowego kontaktu przez "Biało-zielonych" - wynik nie uległ już zmianie. Rezerwy "Kolejorza" mogły cieszyć się z niezwykle ważnej wygranej.

Przyjechaliśmy do Grudziądza w mocno osłabionym składzie. W nocy straciłem trzech zawodników. Jednemu urodziło się dziecko, u kolejnego zachorowała żona. Trzeci źle poczuł się w hotelu - wyliczał Artur Węska, szkoleniowiec Lecha II Poznań.

Mówi Artur Węska, trener Lecha II Poznań. Posłuchaj:

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 4. Hubert Mich, 32. Robert Obst, 3. Bartosz Widejko - 14. Patryk Leszczyński (76, 7. Najim Romero), 23. Michał Graczyk (65, 11. Omid Popalzay), 19. Grzegorz Gulczyński (65, 70. Marko Zawada), 20. Grzegorz Płatek (85, 27. Rafał Kruczkowski), 8. Mikołaj Gabor - 10. José Embaló, 9. João Criciúma

Lech II: 1. Krzysztof Bąkowski - 19. Arkadiusz Kaczmarek, 3. Wojciech Onsorge, 17. Maksymilian Pingot, 14. Krystian Palacz - 16. Igor Ławrynowicz, 10. Eryk Kryg (85, 4. Kacper Wachowiak), 8. Jakub Białczyk, 15. Siergiej Kriwiec (88, 23. Ołeksandr Jacenko), 11. Jakub Karbownik (90, 18. Jerzy Tomal) - 7. Filip Szymczak (88, 13. Jakub Malec)

Po trzeciej z rzędu porażce, piłkarze Olimpii ponownie wylądowali w strefie spadkowej. Obecnie "Biało-zieloni" zajmują przedostatnie, 18 miejsce. Grudziądzanie mają jedno oczko więcej niż ostatnia imienniczka z Elbląga.

Przed zespołem Zbigniewa Smółki krótki odpoczynek. Już 14 kwietnia o godzinie 13:00 grudziądzanie zagrają w Polkowicach z miejscowym Górnikiem.