bieg kobiet grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Tegoroczny Bieg Kobiet w Grudziądzu odbył się w wersji hybrydowej

Kobiety z Grudziądza aktywnie szykują się na swoje święto. Za kółkiem i w sportowym stroju [FOTO, VIDEO]

2022-03-06 14:53

Jedne weekend spędziły za kierownicą, drugie przebrały się w sportowy strój i biegały po Parku Miejskim. W Grudziądzu aktywnie spędzono przyspieszony Dzień Kobiet. Odbył się Turystyczny Rajd Samochodowy oraz Bieg Kobiet.

Tegoroczna edycja Biegu Kobiet zorganizowana została w wersji hybrydowej. Część uczestniczek trasę pokonała we własnym zakresie, przesyłając do organizatorów screen z aplikacji biegowej. Pozostałe Panie wystartowały razem w Parku Miejskim. Turystyczny Rajd Samochodowy dla Pań odbył się po raz drugi. Uczestnicy mieli do pokonania 30 km drogami miejskimi, gminnymi i powiatowymi.

Dzień Kobiet za kółkiem

Po raz drugi w Grudziądzu w obchody Dnia Kobiet wprowadzeniem był Turystyczny Rajd Samochodowy. Wśród uczestników zdecydowanie dominowały Panie, wspierane przez swoich partnerów. Do pokonania było 30 kilometrów.

Jedziemy drogami w mieście, gminie i powiecie. Na trasie przewidzieliśmy szereg zadań do wykonania - mówi Magdalena Bajerska z Automobilklubu Grudziądzkiego.

Najlepsi w klasyfikacji generalnej okazali się państwo Jadwiga i Edward Makowscy. Drugie miejsce zajęli Piotr Fałkowski i Magdalena Mirocha. Podium uzupełnili Joanna i Ewelina Klepczyńska.

Dzień kobiet na sportowo

Za nami również bardzo barwne przedpołudnie w Parku Miejskim. Kolejna edycji Grudziądzkiego Biegu Kobiet zorganizowana została w wersji hybrydowej. Część Pań dystans pokonała we własnym zakresie. Pozostałe uczestniczki spotkały się na wspólnym starcie na tradycyjnej trasie.

Nie wyobrażam sobie biegania samej po lesie. Biegi wirtualne nie są dla mnie. Razem czuje się tę energię i pozytywne wibracje - opowiada nam zaraz po dobiegnięciu na metę pani Alicja.

To tak krótki dystans, że nie trzeba się do niego za bardzo przygotowywać. Mamy swoją, małą grupę biegową i spotykamy się cyklicznie - dodaje uśmiechnięta pani Jadwiga.

W trakcie biegu nie liczył się czas, ani miejsca. Wiele Pań na metę wbiegło razem, trzymając się za ręce. Podczas imprezy nie zabrakło także elementów solidarności z Ukrainą. Prowadzona była zbiórka najpotrzebniejszych produktów. Ponadto, niektóre uczestnicy w swoim ubiorze zawarły kolory z flagi państwowej Ukrainy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl