kino grudziadz

i

Autor: Pixabay W grudziądzkim kinie zatrudnionej jest sporo młodzieży

Kino w Grudziądzu martwi się o swoich pracowników [AUDIO]

2020-11-16 13:59

Z zamknięciem i związanymi z tym stratami od początku listopada borykają się kina. W Grudziądzu po wiosennym zniesieniu obostrzeń seanse organizowane były przez cztery miesiące.

Włamanie do pomieszczeń na Olimpii Grudziądz

Brak nowych filmów i rosnąca na jesień liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 spowodowała znaczący spadek frekwencji przed dużym ekranem.

Po ponownym otwarciu kin mieliśmy słabe miesiące wakacyjne. We wrześniu zaczynało się robić znacznie lepiej. W październiku byliśmy już na dobrym poziomie. Od czasu wprowadzenia czerwonej strefy mogliśmy wpuszczać zaledwie 25 % widzów do sali kinowej - mówi Weronika Rydzińska z grudziądzkiego kina.

ZOBACZ TEŻ - Miasto odwołuje Jarmark Św. Mikołaja. Nie będzie także miejskiego sylwestra [AUDIO]

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Brak seansów równoznaczny jest z brakiem pracy dla pracowników kina. Tych w Grudziądzu było sporo. Szczególnie mowa tutaj o osobach młodych, dla których praca w kinie była głównym źródłem utrzymania.

Bardzo martwimy się o naszych pracowników. Zatrudniamy w kinie sporo grudziądzkiej młodzieży. Pracują oni na umowie zlecenie, więc obecnie nie ma dla nich pomocy ze strony rządu - dodaje dyrektor kina.

Nie wiadomo kiedy ponownie ruszy kino w Grudziądzu. Optymistyczny scenariuszy mówi o początku 2021 roku.

Mówi Weronika Rydzińska z grudziądzkiego kina. Posłuchaj: