gkm grudziadz zbiorka

i

Autor: Nadesłane/GKM Grudziądz Akcja trwała przez kilkanaście dni

Kibice GKM-u Grudziądz zostali Św. Mikołajami. Wręczyli prezenty dzieciom

2021-12-17 0:49

Podzielili się uśmiechem z dziećmi z ośrodka wychowawczego sióstr Elżbietanek w Grudziądzu. Kibice GKM-u już po raz siódmy wcielili się w Św. Mikołajów i przygotowali prezenty na Boże Narodzenie. Zbiórka trwała przez kilkanaście dni.

To była rekordowa zbiórka dla dzieci z ośrodka wychowawczego sióstr Elżbietanek w Grudziądzu. Zorganizowali ją kibice GKM-u. Przez kilkanaście dni prowadzili licytacje w internecie i czekali na prezenty w siedzibie klubu. Odzew był ogromny.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej zbiórki. Udało nam się przygotować paczki dla każdego dziecka. Ponadto w tym roku postawiliśmy sobie cel, że wyposażymy sale w gry edukacyjne i puzzle. Udało się wszystko zrealizować - mówi Oliwia Więckowska, przedstawicielka kibiców.

Kibice żużla z ośrodkiem wychowawczym sióstr Św. Elżbiety współpracują już od wielu lat. Świąteczną zbiórkę zorganizowali już po raz siódmy.

To dar ich serca. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. Tutaj przydaje się wszystko. Mamy dzieci z różnych rodzin, także tych bardzo biednych - opowiada siostra Gracjana, dyrektor ośrodka.

Do akcji po raz kolejny aktywnie włączył się także grudziądzki klub. Podczas wręczania prezentów nie brakowało żużlowej młodzieży oraz ich trenerów.

Trzeba pomagać tym potrzebującym. Szczególnie teraz, gdy idą święta i z tego co się zorientowaliśmy, nie wszystkie dzieci wigilię spędzą ze swoimi rodzinami. Będą musiały zostać tutaj. To bardzo przykre - dodaje Robert Kościecha, trener młodzieży w grudziądzkim GKM-ie.

Tegoroczną zbiórkę prowadzono dwutorowo. Po pierwsze organizowane były licytacje w internecie, a po drugie do siedziby klubu kibice przynosili zabawki i książki.

zbiorka kibice grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane/GKM Grudziądz Każde dziecko otrzymało także indywidualną paczkę
zbiorka kibice grudziadz 3

i

Autor: Nadesłane/GKM Grudziądz Kibice nie zapomnieli także o wręczniu klubowych koszulek GKM-u

Kibice Olimpii też pomagają

W Świętych Mikołajów tej zimy wcielą się także sympatycy grudziądzkiej Olimpii. Kibice "Biało-zielonych" swoją zbiórkę kończą dzisiaj (17 grudnia). W tym przypadku również prowadzone były licytacje w internecie. Uruchomiono także specjalną stronę, gdzie można wpłacać pieniądze.

ZRZUTKA KIBICÓW OLIMPII

Ponadto cały czas można przynosić prezenty we wskazane na plakacie akcji (dostępny poniżej) miejsca. Wśród nich jest m.in. Sklep Kibica Olimpii, który znajduje się przy siedzibie klubu na Piłsudskiego 14.

zbiorka kibice grudziadz 4

i

Autor: Nadesłane Plakat świątecznej zbiórki prowadzonej przez kibiców Olimpii Grudziądz

Z zebranych środków kibice Olimpii ufundują paczki dla grudziądzkich domów dziecka oraz dla ośrodka w Białochowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Matka z niepełnosprawnym synem mieszka w ruinie. Na święta proszą tylko o garnki, tarko i czajnik elektryczny