radny paweł napolski

i

Autor: Łukasz Piekarski Kawiarenki nie mogą stanąc na miejscach parkingowych - twierdzi radny Paweł Napolski (na zdjęciu)

Kawiarenki w miejsce parkingu? Jest sprzeciw radnego Pawła Napolskiego

2022-05-15 13:48

Na placu miłośników astronomii w Grudziądzu już niebawem mogą stanąć kolejne letnie kawiarenki. Zezwala na to podjęta w kwietniu uchwała rady miejskiej. Nowe ogródki być może zastąpią zlokalizowane tam miejsca parkingowe.

O wskazaniu nowych miejsc dla letnich ogródków dyskutowali radni podczas kwietniowej sesji. Wówczas głosów za było 6, przeciw 5. Kolejnych 8 rajców wstrzymało się od podjęcia decyzji. Wśród nich był radny Paweł Napolski.

Tak dla kawiarenek, nie dla likwidacji parkingu

Podjęta w kwietniu uchwała rady miejskiej ułatwia przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą przy Placu Miłośników Astronomii otwarcie letniej kawiarenki. Nowe ogródki pojawiłyby się najprawdopodobniej w miejscu, gdzie obecnie stawiane są samochody.

Zgłosili się do mnie mieszkańcy starówki i przedsiębiorcy. Nie zgadzają się oni na stawianie letnich kawiarenek kosztem zabrania kolejnych miejsc parkingowych. W swojej interpelacji ponawiam swoją propozycję, żeby ogródki stanęły na terenach zielonych, a nie w miejscu, gdzie obecnie parkują auta – mówi radny Paweł Napolski.

Obecnie przy pomniku Mikołaja Kopernika funkcjonuje jedna kawiarenka. Kolejne mogłyby stanąć po przeciwnej stronie placu. Tamtejszy teren w niedalekiej przyszłości czeka rewitalizacja.

To doskonała szansa, żeby przygotować ten teren pod postawienie dwóch kolejnych ogródków wakacyjnych – dodaje przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej.

miejsca parkingowe starowka

i

Autor: Łukasz Piekarski Wszystkie miejsca przy pomniku Mikołaja Kopernika są zazwyczaj zajęte

Wybickiego, Podgórna, Al. 23 stycznia – parkingowe alternatywy

W swojej interpelacji i pismach złożonych w grudziądzkim ratuszu, radny Paweł Napolski wskazuje także inne lokalizacje, które mogłyby zostać wykorzystane jako miejsca parkingowe. Wśród nich pojawiła się m.in. ulica Podgórna, która wcześniej musiałaby zostać wyremontowana. Kolejnym pomysłem jest należąca do spółki MPGN nieruchomość przy ul. Wybickiego 17.

Pierwszym krokiem mogłoby być wyremontowanie powierzchni na podwórzu znajdującym się przy tej kamienicy. Później otwarcie tej nieruchomości od strony ulicy Podgórnej i udostępnienie kolejnych miejsc parkingowych dla mieszkańców Grudziądza – przekazuje radny Napolski.

Wśród wskazanych w piśmie propozycji pojawia się również temat pasażu handlowego przy Al. 23 stycznia. Radny sugeruje, że po wyłączeniu z tego obiektu części na targowisko handlowe, można by tam wybudować wielopoziomowy parking.

Spółka musiała w ramach dialogu i rozmów ze sprzedawcami zaproponować im nowe warunki i miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej – zaznacza Paweł Napolski.

Pomysł wybudowania wielopoziomowego parkingu od kilku miesięcy przewija się także w samym ratuszu. W tym przypadku chodzi o teren przy ulicy Portowej.

Czas Grudziądza: To pozorne działanie

Kilka godzin po zwołanej przez radnego Pawła Napolskiego konferencji prasowej, głos w temacie potencjalnej likwidacji miejsc parkingowych przy pomniku Kopernika zabrali członkowie stowarzyszenia „Czas Grudziądza”.

Radny Napolski na zwołanej przez siebie konferencji w dniu 13 maja 2022 r. zadeklarował, że jest przeciwko likwidacji miejsc parkingowych, jednak przyczynił się do podjęcia uchwały wstrzymując się od głosu. Radny ma możliwość podejmowania decyzji na sesjach, wykazując prawdziwą troskę o interesy Mieszkańców Grudziądza, a nie przed kamerami, gdy jego głos w tej sprawie nie ma już znaczenia – pisze stowarzyszenie na swoim profilu na facebooku.

Jedyny przedstawiciel „Czasu Grudziądza” w radzie miejskiej, Arkadiusz Goszka na kwietniowej sesji zagłosował przeciwko wspomnianej uchwale.

Sonda
Czy przy Placu Miłośników Astronomii powinno stanąć więcej kawiarenek kosztem miejsc parkingowych?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE