Pory roku

Jesienne kompozycje pojawiły się w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia

2023-10-21 8:10

Ozdobne kapusty, chryzantemy, czy nawet dynie. Na grudziądzkich ulicach i skwerach robi się jesiennie. O tym - dlaczego tak się dzieje - przeczytacie i posłuchacie na eska.pl.

To wszystko przez nowe kompozycje, które na terenie miasta stawiają pracownicy Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku.

Kompozycje pojawiają się na terenach zielonych, które MORiW ma w swoim zarządzie. To skwer przy Flisaku, Góra Zamkowa, Park Miejski oraz ulica Portowa. Przy Flisaku prace już się zakończyły - informuje Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Szefowa ośrodka dodaje, że jesień pozwala wykorzystać naturalne materiały roślinne.

Zarówno dynie, jak i kapusty ozdobne. Będą też bele siana, kukurydza oraz rośliny, które pozyskaliśmy z naszych obiektów. Jesienią pościnane trawy, lawendy, hortensje oraz jeżówki - wymienia Piwowarska.

Prace z układaniem jesiennych kompozycji na terenie Grudziądza zakończą się w przeciągu kilku najbliższych dni.​ Tymczasem w naszej galerii (na szczycie artykułu) może zobaczyć efekty pracy przy wspomnianym skwerze koło Flisaka.

O jesiennych kompozycjach w Grudziądzu mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

To idealne miejsce na jesienny spacer. Odwiedź Kopiec Powstania Warszawskiego