bezdomne zwierzeta

i

Autor: Pexels Event dla bezdomnych zwierząt na grudziądzkiej Marinie

Pomoc dla czworonogów

Behawiorystka, groomerzy i weterynarze. Wydarzenie na rzecz bezdomnych zwierząt w Grudziądzu

2023-10-21 7:07

Już dzisiaj (21 października) odbędzie się event charytatywno- dyskusyjny na rzecz bezdomnych zwierząt. Gospodarzem imprezy będzie grudziądzka Marina. O szczegółach wydarzenia przeczytacie na eska.pl.

Wydarzenie odbędzie się na dużej sali wewnątrz obiektu. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Behawiorysta Natalia Sowińska opowie o podstawowych problemach natury behawioralnej u zwierząt, o lęku separacyjnym, oraz o tym jak pomóc zwierzakom przejść trudy związane np. z nocą sylwestrową.

Przedstawiciele firmy Zwierzomania - Salon Groomerski opowiedzą o prawidłowej i tak potrzebnej pielęgnacji pupili  - zwłaszcza na jesień.

HOP DOG - zoofizjoterapia małych zwierząt Anna Kawska-Szpak opowie o prawidłowej i zbilansowanej diecie zwierząt, o tym jak ważny jest ruch, zabawa ćwiczenia oraz podawanie suplementów zwierzakom. Nie zabraknie również porad o tym, jak ważne jest dobranie odpowiednich szelek i uprzęży dostosowanych do potrzeb psa.

Na wydarzeniu pojawią się również przedstawiciele z Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Opowiedzą o pracy w schronisku oraz o roli wolontariuszy.

Porozmawiamy również o prawach zwierząt, o szacunku do jednostki życia i do godności zwierząt, którym coraz trudniej egzystować w dzisiejszym świecie - mówi Joanna Magdzińska, organizatorka imprezy.

Nie zabraknie także typowo - festynowych atrakcji takich jak m.in.: stoisko z kawą ,herbatą i ciastem; malowanie twarzy dzieciom; zaplatanie warkoczyków; czy też stoisko z książkami.

Zaplanowano również zbiórkę do puszek oraz karmy i akcesoriów dla zwierząt.

Początek wydarzenia o 14:30. Impreza potrwa do około godziny 18.

plakat wydarzenia

i

Autor: Nadesłane Oficjalny plakat wydarzenia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl