Jakub Bojas Olimpia Grudziądz

i

Autor: Olimpia Grudziądz Jakub Bojas z Olimpii Grudziądz ma już cztery trafienia w tym sezonie

Jakub Bojas: W każdym meczu walczymy o trzy punkty [WYWIAD]

2021-08-27 16:48

Piłkarze Olimpii Grudziądz po czterech zwycięstwach są liderem w swojej grupie. Jednym z bohaterów "Biało-zielonych" jest Jakub Bojas, który w spotkaniu z Jarotą Jarocin aż trzykrotnie pokonał golkipera gości.

Spodziewaliście się aż tak dobrego początku sezonu? Cztery mecze w lidze i cztery wygrane.

No taki był plan. W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Na razie wszystko nam się udaje. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu z Sokołem Kleczew też uda nam się zdobyć te trzy punkty.

Strzeliłeś hattricka z Jarotą Jarocin. To pierwszy taki wyczyn w twojej karierze, czy zdarzały się już wcześniej?

Zdarzyło się, ale chyba tylko raz. We wcześniejszym klubie, w którym grałem, czyli w Concordii Elbląg.

ZOBACZ TEŻ - MKS Grudziądz przygotowuje się do nowego sezonu. Są pierwsze wzmocnienia!

Wcześniej sporo grywałeś jako ofensywny pomocnik. W Olimpii często jesteś ustawiany jako ten wysunięty napastnik. Jak czujesz się w tej roli?

Byłem sprowadzany tutaj jako taka typowa „dziewiątka”. Rozmawiałem jednak z trenerem Marcinem Płuską i wie, że dobrze radzę sobie także na boku pomocy, czy też na skrzydle. Można mnie ustawiać w dowolnym miejscu w ataku.

Skład, który zbudowali działacze Olimpii Grudziądz jest zupełnie nowy. Na początku pewnie musieliście się zgrać. Jak to dogrywanie się całej drużyny wygląda obecnie?

Cały czas mamy nad czym pracować. Myślę jednak, że wszystko okaże się na koniec sezonu. Cały czas pracujemy i trenujemy ciężko, po to by ten awans był i mam nadzieję, że spełnimy pokładane w nas nadzieje.

Po strzelonych bramkach z Jarotą pewnie kibice będą spodziewali się kolejnych.

Presja na pewno jakaś będzie, ale to będzie pozytywna presja. Mam nadzieję, że te bramki będą padały, a my będziemy wygrywali kolejne mecze.

Jakub Bojas Olimpia Grudziądz 2

i

Autor: Olimpia Grudziądz Jakub Bojas (na zdjęciu) wcześniej występował m.in. w Concordii Elbląg

Przed wami teraz dwa mecze wyjazdowe. Idealnym życzeniem kibiców byłoby podtrzymanie tej świetnej serii.

Bardzo byśmy chcieli aby tak się stało. Wiadomo, mecze wyjazdowe zawsze są ciężkie. Teraz mamy potyczkę z Sokołem Kleczew, później wyjazd do Janikowa na mecz z Unią. Są to na pewno trudne spotkania. Cały czas się do nich przygotowujemy. Tak jak już wspomniałem wcześniej, w każdym pojedynku będziemy walczyli o pełną pulę punktów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 27.08 (Goście: Marek Sawicki - PSL-Koalicja Polska oraz Sławomir Nitras - Platforma Obywatelska)