gks olimpia medal

Autor: Facebook / GKS Olimpia Grudziądz Karolina Kołeczek zdobyła brązowy medal

Grudziądzkie medale na Halowych Mistrzostwach Polski! Sukcesy odnieśli także judocy

2023-02-20 20:25

Grudziądzcy lekkoatleci z medalami na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Jeden krążek zdobyli w kategorii seniorskiej, a dwa w kategorii do lat 23. Sukcesy odnosili także młodzi judocy!

Halowe Mistrzostwa Polski tym razem odbyły się w Toruniu.

Pierwszy medal dla GKS Olimpii Grudziądz pojawił się w sobotę. W biegu przez płotki na 60 metrów zdobyła go Karolina Kołeczek z czasem 8:25.

Kolejne dwa krążki grudziądzanie wywalczyli w niedzielę. Najpierw w finale biegu na 800 metrów Jakub Augustyniak z czasem 1:50:48 zdobył srebrny medal w kategorii U23 (5. miejsce w finale).

kuba augustyniak

Autor: Facebook / GKS Olimpia Grudziądz Jakub Augustyniak na podium HMP w Toruniu

Kilka chwil później z brązowego medalu cieszył się także Damian Donakowski w skoku wzwyż. Grudziądzanin skoczył na wysokość 2.08m i zajął 3. miejsce w kategorii U23 (4. miejsce w konkursie). Jest to nowy rekord życiowy Damiana. W tym samym konkursie piąte miejsce zajął Cezar Sidya (również GKS Olimpia).

Medale dla judoków

Sukcesy w miniony weekend odnosili także judocy GKS Olimpii Grudziądz. Startowali oni w dwóch turniejach w Gdańsku i Kaczorach.

Na początek w Gdańsku na Mistrzostwach Regionu Północnego. Wzięło w nich udział około 400 zawodników. Grudziądzanie przywieźli łącznie 7 medali.

•   2 złote: Michalska Julia U23, Kierstein Marcel U15
  • 2 srebrne: Józefowicz Marcel U18, Szalkowski Wojciech U15
  • 3 brązowe: Komarova Maryna U23, Szatkowski Kacper U15, Szatkowski Cezary U15

W Kaczorach na Turnieju Judo Dzieci gdzie startowało 269 zawodników judocy z GKS Olimpii wywalczyli cztery krążki.

• 2 srebrne: Pruszkowski Szymon, Kornacki Daniel
  • 2 brązowe: Kozłowski Cezary, Tyrian Aleksander

To był pierwszy start grudziądzan w zawodach organizowanych w 2023 roku!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl