kwiaty kopernik

i

Autor: Łukasz Piekarski W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele grudziądzkich szkół

Tort i kwiaty dla Mikołaja Kopernika w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia z obchodów

2023-02-20 15:53

Na Placu Miłośników Astronomii w Grudziądzu odbyły się uroczystości miejskie upamiętniające 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Były wiązanki kwiatów oraz okolicznościowy tort.

Mikołaj Kopernik przyszedł na świat 19 lutego 1473 roku. Powszechnie uchodzi za jednego z najwybitniejszych Polaków w historii. Znany głównie jako astronom i twórca teorii heliocentrycznej, znaczące sukcesy odnosił także w innych dziedzinach wiedzy. W Grudziądzu dał się poznać jako specjalista z zakresu zagadnień monetarnych, współtwórca prawa znanego obecnie jako zasada Kopernika-Greshama. To bowiem właśnie w Naszym Mieście wygłosił traktat „O szacunku monety”.

Na miejskie uroczystości - prócz oficjeli - licznie przybyli także przedstawiciele młodzieży i szkół. Każdy z uczestników miał szansę spróbowania wyjątkowego urodzinowego tortu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Numizmat Wielcy Polacy: Mikołaj Kopernik i Jan Paweł II