most drogowy

i

Autor: Łukasz Piekarski W marcu mają ruszyć pierwsze prace na grudziądzkim moście

Co z ruchem drogowym na moście w Grudziądzu? W marcu rusza remont

2023-02-19 13:15

​Zbliża się remont grudziądzkiego mostu. Pierwszy etap zakładający prace na części kolejowej rozpocząć się w marcu. Jak w tym czasie będzie wyglądał ruch samochodowy i czy są jakieś alternatywy drogowe?

O ewentualne utrudnienia drogowe i alternatywy pytał na ostatniej sesji rady miejskiej, Paweł Napolski z Koalicji Obywatelskiej.

Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje taka koncepcja, albo jeżeli nie istnieje to czy pan prezydent mógłby podjąć działania aby wojsko, czy jakieś inne instytucje państwowe rozstawiły na czas remontu zastępczy most tymczasowy - pyta radny Napolski.

Miasto o takich planach rozmawiało zarówno z PKP, jak i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Odpowiedź była odmowna.

Nie ma absolutnie takiego planu instalowania mostu na czas robót. O tym moście, o którym państwo mówią to warto przypomnieć sobie, że to było lata temu. Wojsko wówczas miało trochę więcej swobody i mogło robić pewne rzeczy na zasadzie ćwiczeń. Dzisiaj koszty musiałby ponieść inwestor - odpowiada Sylwia Łazarczyk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Potwierdził to także podczas styczniowych obrad prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

To jest także trudne do wykonania logistycznie. Chodzi o to, że zakorkowało by nam to całkowicie centrum miasta. Ten most tymczasowy rzeczywiście był kilkadziesiąt lat temu wykorzystywany. Pamiętajmy, że wówczas nie mieliśmy takiej alternatywy, jaką mamy dzisiaj, czyli mostu autostradowego - dodaje włodarz miasta.

Pierwszy etap prac na grudziądzkim moście ma potrwać do końca roku. Część drogowa remontowana będzie w kolejnych 12 miesiącach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kładka nad fosą zostanie wyremontowana.