Grudziądzka Wiosna Teatralna dobiegła końca

i

Autor: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Grudziądzka Wiosna Teatralna dobiegła końca

2022-04-11 23:54

To było ostatnie przedstawienie w ramach festiwalu "Grudziądzka wiosna Teatralna". Coroczna uczta, na którą z wiadomych względów czekano dwa lata dobiegła już końca. Ostatnie wydarzenie, z którym zapoznała się publiczność był monodram pt. „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”. Na Aktorskie umiejętności przedstawiła Ewa Błaszczyk.

To była wisienka na torcie festiwalu. Na zakończenie na grudziądzkiej, teatralnej scenie wystąpiła Ewa Błaszczyk w monodramie pt. „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”. Oriana Fallaci była włoską dziennikarką, wyrazistą postacią. Pisała przede wszystkim o wojnie, bo jak twierdziła tak dramatyczne wydarzenia odsłaniają ludzką prawdziwość, czyli piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Utwór przepełniony był emocjami i przypadł do gustu lokalnej publiczności.

Po występie, aktorka udzieliła wywiadu przed publicznością. Tegoroczny festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem, każde wydarzenie licznie przyciągało grudziądzan w każdym wieku. Na kolejną edycje Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej należy poczekać do przyszłego roku.