bilet grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Elektroniczna wersja biletu wprowadzona ma zostać do końca obecnego roku

W Grudziądzu pojawią się elektroniczne wersje biletów MZK

2022-04-11 1:35

Do przejazdu autobusem czy tramwajem nie będziemy potrzebowali papierowego biletu. Grudziądzki ratusz planuje wprowadzenie jego elektronicznej wersji pod postacią miejskiej karty.

Nowa usługa aktywna będzie najprawdopodobniej od przyszłego roku.

Na karcie miejskiej, bankowe, czy to w aplikacji na telefonie komórkowym pasażer będzie mógł zakodować wybrany przez siebie bilet. Zakup takiego biletu będzie odbywał się w internetowym portalu pasażera, w aplikacji telefonicznej lub poprzez udanie się do punktów obsługi pasażera - mówi Anna Majchrzak-Poniewierka, dyrektor Wydziału Komunikacji Miejskiej. 

Dodatkowo w każdym autobusie czy tramwaju znajdzie się mobilny kasownik.

Będzie on umożliwiał dokonanie bezgotówkowej transakcji zakupu biletu typu "wybierz - zbliż i jedź". Czyli wybieramy interesujący nas bilet, przykładamy kartę bankową lub miejską i stajemy się posiadaczem wskazanego biletu. Takie urządzenia w naszych autobusach pojawią się na początku przyszłego roku - dodaje przedstawicielka Urzędu Miejskiego.

Ta sama karta lub aplikacja w telefonie będzie potwierdzeniem opłacenia biletu w przypadku kontroli.

Ponadto, miasto chce postawić kolejne biletomaty na przystankach w centrum miasta oraz osiedlach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE