siatkarki grudziadz

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Siatkówka

Grudziądzanki mogą zagrać na Mistrzostwach Europy! Są w kadrze Polski do lat 22

2024-05-09 12:55

Grudziądzanki powalczą o udział w siatkarskich mistrzostwach Europy. Natalia Bandurska i Amelia Senica otrzymały powołania do kadry Polski do lat 22.

Pierwsze zgrupowanie krajowe rozpocznie 19 maja w Szczyrku i potrwa do 7 czerwca. W jego ramach przewidziano sparingi z USA.

Następnie podopieczne Jakuba Głuszaka i Ryszarda Litwina czeka kolejne zgrupowanie krajowe w połowie czerwca, które odbędzie się w Policach.

Przygotowania zagraniczne wiążą się z kilkudniowym wyjazdem zagranicznym w czerwcu, których celem będzie Turcja. Następnie w dniach 24-29 czerwca odbędzie się ostatnie zgrupowanie krajowe w Nowym Dworze Mazowieckim. Zwieńczeniem przygotowań będą sparingi z reprezentacją Ukrainy.

Później szkoleniowcy wyłonią kadrę, która weźmie udział w mistrzostwach Europy. Te odbędą się w dniach od 1 do 6 lipca we Włoszech.​ Biało-czerwone w fazie grupowej zmierzą się z Serbkami, Portugalkami i Czeszkami.

Tak wygląda skład reprezentacji Polski do lat 22:

Rozgrywające: Pola Janicka (UNI Opole), Oliwia Milkowska (SPS Płomień Sosnowiec), Julia Sobalska (KS Energetyk Poznań)

Atakujące: Natalia Godlewska (Nike Węgrów), Julia Stancelewska (Volley Wrocław)

Przyjmujące: Natalia Bandurska (KKS KARPATY Krosno), Barbara Latos (GKS „Wieżyca 2011” Stężyca), Amelia Senica (KS Energetyk Poznań), Karolina Staniszewska (MKS Kalisz), Anna Fiedorowicz (GKS „Wieżyca 2011” Stężyca), Natalia Rejment (MKS V LO Rzeszów)

Środkowe: Dominika Pierzchała (Chemik Police), Natalia Kecher (UNI Opole), Martyna Zięba (MKS San Jarosław), Agata Milewska (KS Energetyk Poznań/SMS Szczyrk)

Libero: Natalia Pajdak (MKS Kalisz), Joanna Chorąża (Volley Wrocław), Klaudia Łyduch (STAL MIELEC)

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Polskie siatkarki dwa razy wygrały z Czeszkami