polska siatkówka

i

Autor: KS Stal Grudziądz, Polska Siatkówka Amelia Senica

Siatkówka

Wychowanka Stali Grudziądz walczy na Mistrzostwach Świata do lat 21 w siatkówce. Jak idzie Polkom?

2023-08-20 13:04

Amelia Senica - wychowanka Stali Grudziądz - otrzymała powołanie do siatkarskiej reprezentacji Polski do lat 21. Kadra od końcówki tygodnia walczy na Mistrzostwach Świata w Meksyku. "Biało-czerwone" są już po fazie grupowej.

Amelia Senica została powołana do kadry trenera Jakuba Głuszaka i wraz z "Biało-czerwonymi" wybrała się do Meksyku na Mistrzostwa Świata do lat 21. W grupie Polki zmierzyły się z reprezentacją Argentyny, Chin i Serbii.

Podopieczne trenera Głuszaka bardzo dobrze rozpoczęły mistrzowskie zmagania. Na inaugurację bez straty seta ograły Argentynki 3:0. W drugiej kolejce było już jednak zdecydowanie gorzej. Polki nie były w stanie ugrać nawet jednego seta w starciu z Chinkami.

W decydujące o losach awansu do ćwierćfinału serii gier "Biało-czerwone" znów musiały zejść z parkietu pokonane. Tym razem zespół trenera Głuszaka przegrał po walce z Serbią 1:3.

Polski z wychowanką grudziądzkiej Stali, Amelią Senicą w składzie ostatecznie nie awansowały do czołowej "ósemki" turnieju. "Biało-czerwonym" pozostała więc jedynie walka o pozostałe lokaty na mistrzostwach.

Kolejny mecz Polki rozegrają we wtorek (22 sierpnia) o godzinie 4 nad ranem. Ich rywalkami będą siatkarki z Tajlandii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl